Efharisto poli file (çok teşekkürler komşu/dostum)

Dün Yunan devlet televizyonu ERT, sabah haberlerini Türkiye'deki deprem bölgelerindeki enkaz görüntüleri ve 'Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum' şarkısıyla açtı. Videoyu izlerken gözyaşlarıma zor hakim oldum. ...

Dün Yunan devlet televizyonu ERT, sabah haberlerini Türkiye'deki deprem bölgelerindeki enkaz görüntüleri ve 'Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum' şarkısıyla açtı.
Videoyu izlerken gözyaşlarıma zor hakim oldum.
Yunan gazetesi Kathimerini ise ırkçı dergi Charlie Hebdo'nun depremle ilgili skandal çizimine sanki cevap verircesine bir karikatür yayımladı.
Karikatürde, elinde sprey boya olan bir kişinin duvara "Hepimiz Türk'üz" ifadesini yazdığı anlar resmedildi.Özetle Türkiye'yi derinden sarsan felaket, Yunan halkını da üzüntüye boğdu.
Yunanistan, depremin gerçekleştiği ilk gün bölgeye 21 kişilik arama kurtarma ekibi, beş doktor, iki arama kurtarma köpeği ve tıbbi malzeme gönderdi.
Yunan ekiplerinin, İskenderun'da yedi yaşında bir kız çocuğunu enkaz altından sağ olarak kurtarmasını izlerken sevinç gözyaşları döktük.
Elbette birçok ülke acımızı paylaşıyor. Hemen kurtarma ekipleri ve yardım malzemeleri yolladılar....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Negatif başlık neden çok tıklanıyor? 22 Mart 2023 | 100 Okunma Halil dede: 3 Azrail: 0! 21 Mart 2023 | 119 Okunma Liyakat mı? Arif işini bilir! 20 Mart 2023 | 170 Okunma Taahhütte bulunup yardım yapmayanlar kimler? 18 Mart 2023 | 287 Okunma 2002 öncesi Türkiye gibi! 17 Mart 2023 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar