Dündar ve İmamoğlu korktu mu?

Binali Yıldırım- Ekrem İmamoğlu tartışmasını kimin sunacağı günlerdir tartışılıyordu.

Binali Yıldırım, "Adaylar tartışmasını bağımsız stüdyoda yapalım.
İsteyen TV kanalı yayınlasın.
Ben mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar'ı tercih ederim.
Ama başka birini istiyorsa ona da eyvallah" diyerek kendine ne kadar güvendiğini karşı tarafa bahane üretecek koz vermek istemediğini kanıtladı. Çünkü 31 Mart seçimleri öncesi Turgay Güler'in İmamoğlu ile yaptığı mülakatta takındığı tavır, en koyu AK Partili'leri bile rahatsız etmişti. Güler'in yanlış tutumu İmamoğlu'na büyük bir mağduriyet fırsatı sunmuştu.

YILDIRIM EZBER BOZDU
İmamoğlu ve destekçileri, yine mağduriyet edebiyatı yapabilecekleri bir moderatörü ve TV kanalını istiyorlardı. Böylece tartışmada işler kötü giderse "Bize haksızlık yapıldı" diyecek bahaneleri olacaktı. Ama Yıldırım, bu kozu İmamoğlu'na vermedi, CHP'nin büyük destekçisi Uğur Dündar ismini öne sürerek "Ben deplasmanda maça çıkarım" diyerek CHP'lilerin ezberini bozdu.
Öyle ki, CHP'liler sosyal medyada "Kesin bunda bir iş var", "Tuzak kurdular, İmamoğlu katılmasa daha iyi olur" diye bir algı oluşturdular.
Dündar da başta moderatör olmaya hevesliydi ve kendisinin tercih edilmesine çok ama çok sevindi ama sonra ne olduysa oldu! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Parayla tablo almakla iş bitmiyor! 29 Haziran 2020 | 204 Okunma Sen neymişsin be İsmail? 26 Haziran 2020 | 385 Okunma Salgın artık gündemden düşmeli 25 Haziran 2020 | 146 Okunma Futbolda ‘operasyon çekiyorlar’ edebiyatı 23 Haziran 2020 | 147 Okunma Bu ceza hayat kurtaracak 22 Haziran 2020 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar