Dündar ve İmamoğlu korktu mu?

Binali Yıldırım- Ekrem İmamoğlu tartışmasını kimin sunacağı günlerdir tartışılıyordu.

Binali Yıldırım, "Adaylar tartışmasını bağımsız stüdyoda yapalım.
İsteyen TV kanalı yayınlasın.
Ben mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar'ı tercih ederim.
Ama başka birini istiyorsa ona da eyvallah" diyerek kendine ne kadar güvendiğini karşı tarafa bahane üretecek koz vermek istemediğini kanıtladı. Çünkü 31 Mart seçimleri öncesi Turgay Güler'in İmamoğlu ile yaptığı mülakatta takındığı tavır, en koyu AK Partili'leri bile rahatsız etmişti. Güler'in yanlış tutumu İmamoğlu'na büyük bir mağduriyet fırsatı sunmuştu.

YILDIRIM EZBER BOZDU
İmamoğlu ve destekçileri, yine mağduriyet edebiyatı yapabilecekleri bir moderatörü ve TV kanalını istiyorlardı. Böylece tartışmada işler kötü giderse "Bize haksızlık yapıldı" diyecek bahaneleri olacaktı. Ama Yıldırım, bu kozu İmamoğlu'na vermedi, CHP'nin büyük destekçisi Uğur Dündar ismini öne sürerek "Ben deplasmanda maça çıkarım" diyerek CHP'lilerin ezberini bozdu.
Öyle ki, CHP'liler sosyal medyada "Kesin bunda bir iş var", "Tuzak kurdular, İmamoğlu katılmasa daha iyi olur" diye bir algı oluşturdular.
Dündar da başta moderatör olmaya hevesliydi ve kendisinin tercih edilmesine çok ama çok sevindi ama sonra ne olduysa oldu! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çanakkale’de de Alman toplarını kullandık! 22 Temmuz 2019 | 168 Okunma Beach mafyası, CHP’li belediyeleri sever! 19 Temmuz 2019 | 113 Okunma Klavye muhalifleri yine üzüldü! 18 Temmuz 2019 | 74 Okunma Başkan tüp mü patladı? 17 Temmuz 2019 | 40 Okunma İnsan bir kere ölür 16 Temmuz 2019 | 23 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar