Dondurma tartışması

Son günlerde Twitter'da bazı kullanıcılar, Algida'nın Twister marka dondurmasının İngiltere ve Türkiye versiyonlarını karşılaştırdılar.

İngiltere'deki Twister'ın süt oranının yüzde 13, Türkiye'deki Twister'daki süt oranının ise sadece yüzde 1 olması büyük tepki çekti.
Ayrıca Türkiye'deki Twister'da meyve püresi oranı yüzde 0.4 iken, bu oran İngiltere'de yüzde 11 çıktı. Daha önce aynı firmanın Magnum Classic ürününde de İngiltere ve Türkiye karşılaştırması yapılmış ve kalite açısından arada ciddi farklar olduğu anlaşılmıştı.
Birçoğunuz gibi benim çocuklar da TV'deki reklamını gördükleri Twister gibi popüler ürünleri istiyor. Çok basit bir soru; İngiliz çocuklar sütü ve meyve püresi daha fazla olan dondurmaları keyifle yerlerken, bizim çocuklara neden kalitesiz ürün satılıyor? Bu soru başka ünlü markalar için de geçerli! Uluslararası firmaların Türkiye'de sattıkları ürünlerin gıda kalitesi mercek altına alınmalı. Tüketici olarak hakkımızı aramalıyız!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asıl ‘troll’ Tunç Soyer’miş 27 Mayıs 2020 | 164 Okunma 1.5 metre kuralına karşı çıkanlar vakfı 23 Mayıs 2020 | 72 Okunma Lig 20 takım olmalı 22 Mayıs 2020 | 117 Okunma İnek otlatırken EBA’dan derse katılan Heidi 20 Mayıs 2020 | 88 Okunma Bunu da mı eleştirdiniz? 19 Mayıs 2020 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar