Dondurma tartışması

Son günlerde Twitter'da bazı kullanıcılar, Algida'nın Twister marka dondurmasının İngiltere ve Türkiye versiyonlarını karşılaştırdılar.

İngiltere'deki Twister'ın süt oranının yüzde 13, Türkiye'deki Twister'daki süt oranının ise sadece yüzde 1 olması büyük tepki çekti.
Ayrıca Türkiye'deki Twister'da meyve püresi oranı yüzde 0.4 iken, bu oran İngiltere'de yüzde 11 çıktı. Daha önce aynı firmanın Magnum Classic ürününde de İngiltere ve Türkiye karşılaştırması yapılmış ve kalite açısından arada ciddi farklar olduğu anlaşılmıştı.
Birçoğunuz gibi benim çocuklar da TV'deki reklamını gördükleri Twister gibi popüler ürünleri istiyor. Çok basit bir soru; İngiliz çocuklar sütü ve meyve püresi daha fazla olan dondurmaları keyifle yerlerken, bizim çocuklara neden kalitesiz ürün satılıyor? Bu soru başka ünlü markalar için de geçerli! Uluslararası firmaların Türkiye'de sattıkları ürünlerin gıda kalitesi mercek altına alınmalı. Tüketici olarak hakkımızı aramalıyız!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Klavye muhalifleri yine üzüldü! 18 Temmuz 2019 | 74 Okunma Başkan tüp mü patladı? 17 Temmuz 2019 | 40 Okunma İnsan bir kere ölür 16 Temmuz 2019 | 23 Okunma Eskiden S-400 için darbe yaparlardı! 15 Temmuz 2019 | 46 Okunma Ezelim paraları hunharca 12 Temmuz 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar