Dile kolay 98 ülkeden 1368 film yarıştı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından düzenlenen Altın Baklava Film Akademisi VII. Uluslararası Film Festivali'nin ödül töreni için Gaziantep'teydim. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve HKÜ Mütevelli...

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından düzenlenen Altın Baklava Film Akademisi VII. Uluslararası Film Festivali'nin ödül töreni için Gaziantep'teydim.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Cemal Kalyoncu ve bir grup gazeteciyle birlikte önce üniversiteyi gezdik.



7 fakülte, 32 bölüm, 2 yüksekokul bulunan HKÜ'de 32 ön lisans ve lisans programı, 60 lisansüstü programı bulunuyor.
Silikon Vadisi Kuluçka Merkezi, Kalyon Garaj Prototipleme ve Girişimcilik Merkezi, Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi ve Kalyoncu İnovasyon Teknoloji Transfer Ofisi ile üniversite- sanayi iş birliğine önem veren HKÜ, girişimci ve yenilikçi bir üniversite izlenimi veriyor.
Zaten HKÜ, Türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında Teknofest'e proje başvurusunda birinci, GreenMetrics Yeşil kampüs sıralamasında üçüncü, TÜBİTAK Girişimcilik endeksinde sekizinci sırada yer alıyor.
Bursluluk oranında sekizinci...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doktorları koruyan yasa çıktı, uygulayan yok! 30 Haziran 2022 | 218 Okunma O herkesin çocukluk kahramanı 29 Haziran 2022 | 78 Okunma Magandaya cezayı halk mı kessin? 28 Haziran 2022 | 99 Okunma TV’de benzin nasıl çalınır haberi! 27 Haziran 2022 | 157 Okunma Buğday tarlaları neden yanıyor? 25 Haziran 2022 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar