Çanakkale’de de Alman toplarını kullandık!

S-400 füzeleri için 1. Filo kuruldu. Yeni kurulan filo için özel bir arma da tasarlandı. 'Zafer' adlı armayı; Türk Hava Kuvvetleri'nde birçok filonun armasını, uçakların kuyruklarını da tasarlayan Ömer...

S-400 füzeleri için 1. Filo kuruldu.
Yeni kurulan filo için özel bir arma da tasarlandı.
'Zafer' adlı armayı;
Türk Hava Kuvvetleri'nde birçok filonun armasını, uçakların kuyruklarını da tasarlayan Ömer Erkmen hazırladı.
Armada kullanılan ok atan Oğuz askeri ile Orta Asya'ya uzanan köklerimize selam çakılması ise güzel olmuş.
Atın mobiliteyi, biri yayda gerili, üçü de sadakta toplam dört okun ise 'lançer'deki füze sayısını temsil etmesi de iyi fikir. Armada tek eleştireceğim nokta, çok fazla renk kullanılması.
Tabii bu armanın son haline Türk Hava Kuvvetleri onay verdi mi henüz bilmiyoruz.
S-400 için arma tasarlanması sistemin aktif kullanılacağı mesajını da veriyor. 'Hiç kullanılmayacak, depolarda çürüyecek' diye atıp tutanlar mesajı almıştır herhalde!
Sosyal medyada yapılan yorumlarda en çok 'El silahıyla hava atıyorlar, kahramanlık taslıyorlar' diyenlere güldüm.
Çanakkale Savaşı'nı Alman topları, Kurtuluş Savaşı'nı I. Dünya Savaşı'ndan kalma Alman mavzerleriyle kazandık! Silah sadece araçtır, kahramanlığı onu kullananlar gösterir. Türk silah sanayisi, kendi insansız hava aracını üretecek ve birçok ülkeye silah satacak kadar ileri seviyeye gelmiştir. Ayrıca S-400'lerde gelecekte ortak üretime geçileceği de açıklandı.
Özetle boşuna uğraşmayın, güneş balçıkla sıvanmaz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Parayla tablo almakla iş bitmiyor! 29 Haziran 2020 | 205 Okunma Sen neymişsin be İsmail? 26 Haziran 2020 | 386 Okunma Salgın artık gündemden düşmeli 25 Haziran 2020 | 146 Okunma Futbolda ‘operasyon çekiyorlar’ edebiyatı 23 Haziran 2020 | 147 Okunma Bu ceza hayat kurtaracak 22 Haziran 2020 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar