Büyük ikramiye çıkınca 2. el araba aldılar!

Piyangodan büyük ikramiye çıksa kendinizi şımartmak için ilk ne alırdınız? Akla ilk pahalı bir ev, son model bir araba geliyor değil mi? Britanya-Gloucestershire'da yaşayan Joe ve Jess Thwaite çift, Euro- Millions'ta 184...

Piyangodan büyük ikramiye çıksa kendinizi şımartmak için ilk ne alırdınız?
Akla ilk pahalı bir ev, son model bir araba geliyor değil mi?
Britanya-Gloucestershire'da yaşayan Joe ve Jess Thwaite çift, Euro- Millions'ta 184 milyon sterlin (yaklaşık 3 milyar 900 milyon TL) kazandı ve yaptıkları ilk şey 38 bin sterline (yaklaşık 800 bin TL) ikinci el bir araba almak oldu!
Joe Thwaite 'pek araba insanı olmadığını' kabul etti ve yeni ev ararken üst fiyat limiti koyup koymadığı sorusuna da şu yanıtı verdi:
"Sanırım yaklaşık 7 milyon sterline kadar çıktım ama sonra aptallık ettiğimi düşündüm. Kendi kendime 'Ne yapıyorsun?' dedim."
Harcayamayacak kadar çok parası olup ikinci el otomobil almak ya da emlak sitesinde yüksek fiyatlı ev bakmaya korkmak nasıl bir ruh hali acaba?
49 yaşındaki Joe iletişim satış mühendisi olarak çalışıyordu, ödülü kazanınca istifa etti. 44 yaşındaki eşi Jess ise kuaför. Çiftin ilkokula giden iki çocuğu var.


...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doktorları koruyan yasa çıktı, uygulayan yok! 30 Haziran 2022 | 218 Okunma O herkesin çocukluk kahramanı 29 Haziran 2022 | 79 Okunma Magandaya cezayı halk mı kessin? 28 Haziran 2022 | 99 Okunma TV’de benzin nasıl çalınır haberi! 27 Haziran 2022 | 157 Okunma Buğday tarlaları neden yanıyor? 25 Haziran 2022 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar