Bu mitinge mutlaka izin verilmeli

Kovid-19 aşısı karşıtları 11 Eylül'de İstanbul Maltepe'de 'Büyük Uyanış' ismiyle miting düzenlemeye hazırlanıyor ama mitinge Maltepe Kaymakamlığı'ndan izin çıkmadı. Miting için izin...

Kovid-19 aşısı karşıtları 11 Eylül'de İstanbul Maltepe'de 'Büyük Uyanış' ismiyle miting düzenlemeye hazırlanıyor ama mitinge Maltepe Kaymakamlığı'ndan izin çıkmadı.
Miting için izin başvurusunu yapan Anadolu Birliği Partisi'nin Genel Başkanı Bedri Yalçın ise mitingin açıklanan tarihte Maltepe'de yapılacağını söyledi. Gazeteciler Yalçın'a "Valilikten izin alındı mı" diye sordu. O da "Evet" yanıtını verdi.
Öyleyse biri yalan söylüyor!
Gazeteciler sonra aynı soruyu İstanbul Valiliği'ne yöneltti. Valilik de şu ana kadar bu yönde verilen bir iznin olmadığını açıkladı. 'Şu ana kadar' derken, ileride belki bir değişiklik olur mu denmek istendi acaba? Kafam iyice karıştı!
Bence mitinge izin verilmeli. Düşünce özgürlüğü de bunu gerektirir. Bırakın fikirlerini açıklasınlar. Mitinge izin verilmezse aşı karşıtlarının eli güçlenir. "Bakın bizi konuşturmuyorlar bile" derler.
İzin verildi diyelim. Mitinge katılanlar Kovid-19 aşı olduklarını, hastalığı geçirdiklerini ya da PCR testi sonucunu göstermek zorunda değiller mi? Böylece tarihin en az katılımlı mitingi gerçekleşmiş olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu mitinge mutlaka izin verilmeli 10 Eylül 2021 | 102 Okunma Hani Türkiye aşı üretemezdi! 09 Eylül 2021 | 155 Okunma 6-7 Eylül’ü unutma, Mora ve Balkan katliamlarını hatırlama! 08 Eylül 2021 | 131 Okunma İstanbul’un trafik çilesi nasıl biter? 07 Eylül 2021 | 74 Okunma Erdoğan’ın kitabı... 06 Eylül 2021 | 330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar