Beach mafyası, CHP’li belediyeleri sever!

Ünlü oyuncu Onur Saylak "Denize girebilmek için para ödemek... Ve bunlara biiiççç demek..." diye tweet attı. Artık ünlüler de parayla denize girilen beach'lerden şikayetçi. Ege ve Akdeniz sahillerinde beach'lere...

Ünlü oyuncu Onur Saylak "Denize girebilmek için para ödemek...
Ve bunlara biiiççç demek..." diye tweet attı. Artık ünlüler de parayla denize girilen beach'lerden şikayetçi.
Ege ve Akdeniz sahillerinde beach'lere girişler hafta içi 80-90, hafta sonu 100-125 lira. Bazıları girişte 50-60 lira alıyor ama şemsiye ve şezlong için ekstra 40-50 lira istiyor.
Otopark ücretini de hesaba katın, yeme içme hariç ailece denize girmek 500-600 lira!
"Zorla mı beach'e götürüyorlar, gitme" dediğinizi duyar gibiyim. Evet, ücretsiz halk plajları da var. Ama halk plajları, özellikle Ege'de denize girilebilecek en kötü yerlerde ya da beach'ler arasında küçük alanlara sıkışmış kalmış durumdalar.

KIYILAR HALKINDIR
Oysa Kıyı Kanunu madde 5'te 'kıyılar halkındır' diye yazıyor:
"Kıyılar, devletin hüküm ve tasarrufu altındadır.
Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır. Kıyı ve sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir." Bizde ne yazık ki, oteller de kıyıları parsellemiş durumda. Hadi oteller Turgut Özal döneminden itibaren birçok yere yapıldı. Bari şu 'beach mafyasını' bitirelim.
Beyaz Türkler beach'lerden çok şikayetçi ama sorunun CHP'li belediyelerin olduğu bölgelerde yaşandığını görmüyorlar. CHP'liler halkçı geçinir ama belediyeleri avanta para için kıyıları 'beach mafyası'na teslim eder!
Elbette parayla denize girmek isteyenler için de bazı özel plajlar olsun ama Ege ve Akdeniz'in en güzel kıyılarındaki beach enflasyonuna da son verilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki şezlonga bin lira az! 03 Haziran 2020 | 164 Okunma Farklı saatlerde işe gidilsin 02 Haziran 2020 | 57 Okunma Muharrem İnce tiyatrosu 01 Haziran 2020 | 322 Okunma ‘Tiyatromuz yaşasın’ ama nasıl? 29 Mayıs 2020 | 51 Okunma Amerikan Polisi / Türk Polisi 28 Mayıs 2020 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar