Başkan tüp mü patladı?

Tunceli'de Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünde 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu, PKK'lıların araziye tuzakladığı bombaya basarak hayatlarını kaybetti.

PKK'lı teröristlerin cenazelerini kaçırmayan HDP'li vekiller bu zavallı çocukların cenazesinde yoktu. Elbette gelmelerini kimse beklemiyordu! Gözler, Tunceli'nin meşhur komünist belediye başkanı Fatih Maçoğlu'na çevrildi.
En azından bir tweet atar, bombayı yerleştiren teröristleri kınar diye beklendi ama Maçoğlu önce sessiz kalmayı tercih etti. Sosyal medyada tepkiler artınca klavyenin başına geçen Maçoğlu, PKK'yı ya da terörü kınamadan, hayatını kaybeden çocuklar için şu mesajı paylaştı: "Dersim'in Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç Köyü kırsalında meydana gelen patlamada 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu yaşamını yitirmiştir. Ailesi başta olmak üzere tüm Dersim halkının başı sağ olsun." Aynı Maçoğlu, Gezi Olayları'nda hayatını kaybeden Ali İhsan Korkmaz için "Özgür bir yaşam uğruna düşen mavi yürekli çocuklara uzanıyor gökyüzü" diye duygusal bir tweet atmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YKS üçüncüsünün ilahiyatı tercih etmesi 21 Ağustos 2019 | 149 Okunma Ekrem’i Bodrum’a başkan yapalım 20 Ağustos 2019 | 68 Okunma Su bedava olacak dedi, oldu! 19 Ağustos 2019 | 122 Okunma Youtuber hapis cezası almalı 16 Ağustos 2019 | 53 Okunma Linç edilenler ölü taklidi yapanlar ve uyanıklar! 15 Ağustos 2019 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar