Başkan Erdoğan yine haklı çıktı

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başını çektiği 10 Avrupa ülkesi, Avrupa Komisyonu'ndan nükleer enerjinin yeşil enerji, yani temiz enerji olarak sayılmasını istedi. Diğer ülkeler şöyle; Bulgaristan...

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başını çektiği 10 Avrupa ülkesi, Avrupa Komisyonu'ndan nükleer enerjinin yeşil enerji, yani temiz enerji olarak sayılmasını istedi.
Diğer ülkeler şöyle; Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Macaristan, Polonya, Slovakya, Slovenya ve Romanya.
Enerji krizi sebebiyle yaşanan fiyat dalgalanmalarını ve düşük karbonlu enerji üretiminin gerektiğini sebep gösteren bu 10 ülke, enerjide dışa bağımlılıktan da kurtulmak istiyor.
Bir enerji kriziyle fabrika ayarlarına döndüler! Ne oldu, hani nükleer enerji kirli enerjiydi! Türkiye'nin nükleer enerji santrali kurmasını olumlu karşılamıyordunuz!
Doğalgaz ihtiyacının yüzde 90'ını, petrolün yüzde 97'sini ithalat yoluyla karşılayan Avrupa ülkeleri için bunlar daha iyi günler! Eğer enerji krizi böyle devam ederse bu 10 ülkeye, 10 ülke daha katılır. Avrupalılar, nükleer enerji karşıtı çevrecileri bile sınır dışı ederler ve nükleer santraller yeniden açılır!
Zaten şu anda bile nükleer santraller, Avrupa Birliği'nde üretilen enerjinin yüzde 26'sını oluşturuyor.
Küresel ısınmayı temel alırsak karbonazot emisyonu açısından rüzgar ve güneşten sonra en temiz enerjiyi nükleer...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kirpiler eşlerine nasıl yaklaşır? 27 Kasım 2021 | 407 Okunma İşte gerçek Squid Game! 26 Kasım 2021 | 138 Okunma Tuvaletten tweet yazması raslantı değil! 25 Kasım 2021 | 141 Okunma 5 dairesi var patlıcan kızartamıyor! 24 Kasım 2021 | 482 Okunma Adı gibi ‘Destan’sı bir dizi 23 Kasım 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar