Ay yıldızlı forma mı NBA mi?

NBA takımlarından Miami Heat forması giyen Ömer Faruk Yurtseven, A Milli Basketbol Takımı'nın Bormio kampına davet edilmesine rağmen son dakikada izinsiz olarak katılmadı. Çıkan haberlere bakılırsa Yurtseven, 'Bu sezonki...

NBA takımlarından Miami Heat forması giyen Ömer Faruk Yurtseven, A Milli Basketbol Takımı'nın Bormio kampına davet edilmesine rağmen son dakikada izinsiz olarak katılmadı.
Çıkan haberlere bakılırsa Yurtseven, 'Bu sezonki NBA performansının daha önemli olduğunu' gerekçe göstererek gelmemiş.
Bazı yorumcular ise Ergin Ataman'ın kendisine yeterli süre vermediği ve rotasyondaki yerini beğenmediği için milli takıma katılmadığını söylüyor.
Ama bu Yurtseven'in milli takımı ikinci kez reddedişi! 2019 yılında da A Milli Takım aday kadrosuna katılmayarak, sekiz maç ceza almıştı.
Aslında milli takım vitrininde olmak NBA standartlarına göre ortalama bir oyuncu olan Yurtseven için güzel bir fırsat. 12 Dev Adam, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde mücadele edecek ve Euro- Basket 2022'de yer alacak.Eğer NBA'de devam edemezse bu seviyelerde milli takım forması giymek bir oyuncuya Avrupa'da iyi para kazandırır.
Pau Gasol, Dirk Nowitzki, Vlade Divac gibi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başbakan parti yapmalı mı? 19 Ağustos 2022 | 45 Okunma ‘6+6’nın iptalini isteyen galericiler haklı mı? 18 Ağustos 2022 | 323 Okunma Tavuk kanatla 38 bin TL’lik şarap içilir mi? 06 Ağustos 2022 | 315 Okunma Ay yıldızlı forma mı NBA mi? 05 Ağustos 2022 | 77 Okunma Cem Yılmaz mı Ahu Yağtu mu haklı? 04 Ağustos 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar