Almanya kömür için fonladığı kızı kovdu!

Almanya'nın Lützerath kentindeki maden sahasının genişletilmesini protesto etmek için üç gün önce yaklaşık 70 eylemciyle bölgeye gelen İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg, polis tarafından bölgeden...

Almanya'nın Lützerath kentindeki maden sahasının genişletilmesini protesto etmek için üç gün önce yaklaşık 70 eylemciyle bölgeye gelen İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg, polis tarafından bölgeden zorla uzaklaştırıldı.
Thunberg'in polis tarafından kolundan tutularak ve arkadan itilerek olay yerinden uzaklaştırılması Almanya açısından trajik bir durum aslında.
Çünkü küresel ısınmaya neden olan karbon salınımını azaltmayan hükümetlere ve özel şirketlere karşı eylem yapan Thunberg ve arkadaşlarını fonlayanlar arasında Almanya'daki dernek ve şirketler de yer alıyor!
Bu kıza en büyük desteği Almanya veriyor.
Almanya hükümeti, 2030'a kadar kömürle çalışan termik santralleri kapatma kararı almıştı.
Ancak Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ardından Rusya'dan doğal gaz gelmeyince Almanya, enerji arzını güvence altına almak için kapattığı kömür madenlerini tek tek açmaya başladı!
Kömür çıkarıp elektrik üretiminde kullanmasalar evlerde kullanılan doğal gaza daha çok zam yapmak zorunda kalacaklar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekran bağımlılığına 7 çözüm 27 Ocak 2023 | 182 Okunma En çok abartılan filmler 26 Ocak 2023 | 577 Okunma O kulak ne çok çekilirdi! 25 Ocak 2023 | 63 Okunma Haberlerinizi de dijital platformlara yaptırsaydınız! 24 Ocak 2023 | 61 Okunma EYT’liler önce e-devlet’e girmeli! 23 Ocak 2023 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar