Ahmet Davutoğlu ve ‘Nasipse Adayız’

Sivas'a giden Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, halka ayran ve tavuk döner dağıtılmasına rağmen beklediği kalabalığı bulamadı. Döneri ve ayranı alan Davutoğlu'nu dinlemeden meydandan ayrıldı. Gelecek...

Sivas'a giden Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, halka ayran ve tavuk döner dağıtılmasına rağmen beklediği kalabalığı bulamadı. Döneri ve ayranı alan Davutoğlu'nu dinlemeden meydandan ayrıldı.
Gelecek Partisi yetkilileri, "Açılıştan sonra ikramımız devam edecektir. Sahne önüne davet ediyoruz sizleri" şeklinde anons yapmasına rağmen kulak asan olmadı. Ve Davutoğlu, döner kuyruğundan daha az insanın olduğu boş meydanda konuşma yapmak zorunda kaldı.Bu olay bana Ercan Kesal'ın hem yönettiği hem de İstanbul'da bir belediyenin başkan aday adayı olan Dr. Kemal Güner karakterini oynadığı 'Nasipse Adayız' filmini hatırlattı.
Türkiye'de siyasetin nasıl döndüğünü ironik bir dilde anlatan filmde, Dr. Kemal, partisinin liderinin adaylığını anons edeceğini düşündüğü büyük bir yemekli gece hazırlıyor. Parti lideri de yemeğe geleceğini söylüyor.
Dr. Kemal de teşkilatına "Yemekli çok güzel bir gece olacak deyin, bu salonu doldurun" emrini...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tesadüfün böylesi! 27 Ekim 2021 | 9 Okunma Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın mı? 26 Ekim 2021 | 406 Okunma İngiltere’de raflara perde çekildi, Almanlar kuyrukta 25 Ekim 2021 | 260 Okunma Bursa büyük değişimi nasıl başardı? 23 Ekim 2021 | 105 Okunma Başkan Erdoğan yine haklı çıktı 21 Ekim 2021 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar