ABD’den fon alıyor ama çok muhalif!

Ülkemizdeki bazı medya kuruluşları ve derneklerin yabancı ülkelerden fonlandığını bilen biliyordu. Yazılarımızda bazen bu durumdan bahsediyorduk. Geçtiğimiz günlerde P24, Medyascope, Serbestiyet ve 140Journos gibi...

Ülkemizdeki bazı medya kuruluşları ve derneklerin yabancı ülkelerden fonlandığını bilen biliyordu.
Yazılarımızda bazen bu durumdan bahsediyorduk.
Geçtiğimiz günlerde P24, Medyascope, Serbestiyet ve 140Journos gibi bazı haber siteleri ve derneklerin yurt dışından aldıkları fon paraları ortaya çıkınca gündem oldu. Bu sitelerin çoğu muhalif yayın yapıyor.Bu medya kuruluşlarının ABD merkezli Chrest Foundation'dan hibe alması medyada 'Fonlanma etik mi?' tartışmasını başlattı.
Medyascope'un sahibi Ruşen Çakır'ın yurt dışından fon aldıkları kurumları için "Künyemizde yazıyor zaten gizli ve yeni bir şey değil" demesi bir şeyi değiştirmiyor!


Bir kurumdan para alıyorsan onun tarafını seçiyorsun demektir!
Şimdi ABD'deki kurumlardan para aldıkları ortaya çıkan muhalifler yıllarca kendilerini tarafsız ilan edip, devletin menfaatlerini savunan gazetecileri de 'yandaş' ilan etmişti.
Meğer...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu mitinge mutlaka izin verilmeli 10 Eylül 2021 | 119 Okunma Hani Türkiye aşı üretemezdi! 09 Eylül 2021 | 156 Okunma 6-7 Eylül’ü unutma, Mora ve Balkan katliamlarını hatırlama! 08 Eylül 2021 | 131 Okunma İstanbul’un trafik çilesi nasıl biter? 07 Eylül 2021 | 74 Okunma Erdoğan’ın kitabı... 06 Eylül 2021 | 330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar