83 yaşında bile gündemde kaldı

Bunu da yener diye düşünüyordum. Altı aydır büyük bir yaşam mücadelesi veren Hıncal Ağabeyi (Uluç) ne yazık ki, kaybettik. Babıali'de bir sayfa daha kapandı. Başarılarla dolu bu sayfayı anlatmaya...

Bunu da yener diye düşünüyordum. Altı aydır büyük bir yaşam mücadelesi veren Hıncal Ağabeyi (Uluç) ne yazık ki, kaybettik.
Babıali'de bir sayfa daha kapandı. Başarılarla dolu bu sayfayı anlatmaya sayfalar yetmez.
Magazin ve spor gazeteciliğinin yükselişe geçmesinde büyük emeği oldu. Birçok dergi çıkardı. TV kariyerinde hep ilklere imza attı.
Birçok önemli köşe yazarı, genel yayın yönetmeni onun mutfağında yetişti. Genç kalemlere de destek oldu. Bu açıdan kendimi şanslı hissediyorum. Hıncal Abi arada kulağımı da çekerdi ama vizyonuyla hep yol gösterici oldu.
Gençler bilmez; eskiden spor basını denince önce Fenerbahçe gelirdi. Medyada Galatasaray'ın güç kazanmasında, ezeli rekabette spor sayfalarında dengeyi bile Hıncal Abi sağladı.
1990 senesinde Sabah gazetesinde yazmaya başladıktan sonra köşe yazarlığına farklı bir boyut kattı.
Spordan sanata, şehir hayatından siyasete, magazine çok geniş bir yelpazede, keyifli yazılar yazdı. Örneğin bir film, gösteri, bir kitap, konser yazdı mı, insanlar merak ederdi. O kitap mutlaka alınır ve o filme gidilirdi.
Hiç unutmam Hıncal Abi ile Eminönü'nde yürüyorduk. Yine halktan yoğun ilgi görmüştü. Bir esnaf...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müzik yasağı doğru mu? 26 Kasım 2022 | 71 Okunma Üroloji hastasına 2025 yılına randevu! 25 Kasım 2022 | 234 Okunma Düzce depremde nasıl başarılı oldu? 24 Kasım 2022 | 133 Okunma Enflasyon bahane mi? 23 Kasım 2022 | 127 Okunma 83 yaşında bile gündemde kaldı 22 Kasım 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar