3. Charles’i kim seçti? Sandıkla mı geldi?

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in cenaze töreni 19 Eylül'de Westminster Kilisesi'nde yapılacak. İngilizler cenazeye katılacak liderler için geliş şartları bile sundular: Özel uçağınızla değil tarifeli...

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in cenaze töreni 19 Eylül'de Westminster Kilisesi'nde yapılacak. İngilizler cenazeye katılacak liderler için geliş şartları bile sundular:
Özel uçağınızla değil tarifeli uçakla gelin.
Zırhlı araçlarınızı getirmeyin.
Liderler cenazeye otobüsle götürülecek.
96 yaşında hayata veda eden Elizabeth, tahtta kaldığı 70 yıl boyunca 110'dan fazla ülkeyi defalarca tarifeli uçakla mı ziyaret etti? Gittiği ülkelerde otobüs mü kullandı da cenazesinde karbon salımını azaltmak için devlet başkanlarını otobüse bindirecekler?
Bana kalsa servis aracı bile kaldırmam ama bu İngilizler kendi milli geleneklerini o kadar abartıyorlar ki, başka ulusların da bunu uymasını istiyorlar!Çekinmeseler tüm dünyada yas ilan edip, okulları bile kapatacaklar!
II....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nükleer tehlike Çernobil’den yakın! 06 Ekim 2022 | 35 Okunma Altılı Masa’dan ilk yanıt geldi 05 Ekim 2022 | 64 Okunma İstek parçanız batsın! 04 Ekim 2022 | 185 Okunma Emlakçıların kira oyunları! 03 Ekim 2022 | 373 Okunma İngiltere’de seks işi yapan öğrenciler arttı! 01 Ekim 2022 | 770 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar