ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İkinci harita skandalı

Daha yeni, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Continental, yayınladığı reklam videosunda Türkiye'yi haritadan silmişti .

Mevlüt Tezel
Mevlüt Tezel Sabah Gazetesi
15 Şubat 2018 | 281

Daha yeni, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Continental, yayınladığı reklam videosunda Türkiye'yi haritadan silmişti. Şimdi aynı skandal hata farklı bir kurum tarafından yapıldı.

126 ülkede 2 bin 400 üniversitede öğrencilere yurt dışında staj imkanı sunan AIESEC isimli kuruluşun bazı internet sitelerinde, aynı Continental'de olduğu gibi Türkiye'nin haritadan silindiği ortaya çıktı.

Türkiye'nin yerine deniz var.

AIESEC'in; İspanya, Yunanistan, Kanada, İngiltere ve Çin'e ait sitelerinde Türkiye'nin dünya haritasında olmadığı görülebiliyordu.

Toplamda 33 ülkede Türkiye'nin haritadan silindiği iddia ediliyor. Skandal ortaya çıkınca söz konusu sayfalar yayından kaldırıldı ve düzeltmeye gidildi.

Konuyla ilgili AIESEC şu açıklamayı yaptı: "AIESEC Global'in web sitesinde (aiesec. org) Türkiye haritası yer almaktadır. AIESEC Global'in web sitesinden bağımsız bazı ülke web sitelerinde böyle bir dikkatsizlik yapıldığı gözlemlendi ve gerekli kişi ve kurumlar AIESEC Türkiye tarafınca uyarıldı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER