Ahvâl-i Umumî

Cin bir defa daha şişeden çıktı mı?  İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı, muhtemel sonuçların hepsinden daha çok tartışma fışkırttı siyaset meydanına...

“Hile yapıldı bu açık” tarafı ile, “millet iradesi gaspedildi” tarafı ve bu iki ana akımın uzantıları arasındaki gerilim; YSK’nın kararından sonra ekonomi ve hukuka da sıçrama istidadı gösteren bir yapıya evrildi. 

Kimsenin derdinin hukuk olduğunu sanmıyorum, öyle olsaydı bir mâkuliyet noktasında buluşulabilmesi lâzımdı. 

Kılıçlar farklı tepelerden çekiliyor. 

Bitmeyen seçim takvimine İstanbul için bir yenisi daha eklenirken, orada burada tehdit vs gibi çirkinlikler de zuhur etmeye başladı. Zehirli diller dolaşımda. Hayrola. 

Bu arada Ramazan arefesinde başlayan İsrail saldırısı yine canlar aldı. 

Ama değişik bir şey daha oldu: AA’nın haberine göre “İsrail HaYom gazetesi, ABD’nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda yakın zamanda açıklanması beklenen Yüzyılın Anlaşması planının maddeleri olduğunu öne sürdüğü bir belge yayımladı.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anadolu kitap fuarları 21 Ekim 2019 | 9 Okunma Türkiye derken 18 Ekim 2019 | 4 Okunma Medya Genelkurmay Başkanlıkları 16 Ekim 2019 | 12 Okunma Uğuldayan masa 14 Ekim 2019 | 14 Okunma Bir eser bir yazar 12 Ekim 2019 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar