Ahvâl-i Umumî

Cin bir defa daha şişeden çıktı mı?  İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı, muhtemel sonuçların hepsinden daha çok tartışma fışkırttı siyaset meydanına...

“Hile yapıldı bu açık” tarafı ile, “millet iradesi gaspedildi” tarafı ve bu iki ana akımın uzantıları arasındaki gerilim; YSK’nın kararından sonra ekonomi ve hukuka da sıçrama istidadı gösteren bir yapıya evrildi. 

Kimsenin derdinin hukuk olduğunu sanmıyorum, öyle olsaydı bir mâkuliyet noktasında buluşulabilmesi lâzımdı. 

Kılıçlar farklı tepelerden çekiliyor. 

Bitmeyen seçim takvimine İstanbul için bir yenisi daha eklenirken, orada burada tehdit vs gibi çirkinlikler de zuhur etmeye başladı. Zehirli diller dolaşımda. Hayrola. 

Bu arada Ramazan arefesinde başlayan İsrail saldırısı yine canlar aldı. 

Ama değişik bir şey daha oldu: AA’nın haberine göre “İsrail HaYom gazetesi, ABD’nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda yakın zamanda açıklanması beklenen Yüzyılın Anlaşması planının maddeleri olduğunu öne sürdüğü bir belge yayımladı.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir bahçede olmak ya da olmamak 24 Mayıs 2019 | 6 Okunma İnsan vazgeçen bir canlıdır 23 Mayıs 2019 | 55 Okunma Bir İrlandalı 21 Mayıs 2019 | 132 Okunma Saatler yavaş günler hızlı geçerken 17 Mayıs 2019 | 9 Okunma Selamün aleyküm/ Şimdi reklamlar! 16 Mayıs 2019 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar