Kusursuz cinayet yoktur

Özellikle Adli Tıp çalışanlarının kullandığı bir ifade vardır; “Kusursuz cinayet yoktur” derler. Katil ya olay yerinde ya da geçmişte muhakkak bir iz bırakır ve bu izi takip ettiğinizde sonuçta...

Özellikle Adli Tıp çalışanlarının kullandığı bir ifade vardır; “Kusursuz cinayet yoktur” derler. Katil ya olay yerinde ya da geçmişte muhakkak bir iz bırakır ve bu izi takip ettiğinizde sonuçta katili görürsünüz. Bunu görmek için tecrübeye ihtiyaç var. Hem olay yeri incelemesine hem de süreç incelemesine ihtiyaç var. Onları üst üste koyduğunuzda belki olay yerinde hiçbir şey bulamayabilirsiniz. Ama yapılan planlı bir şeyse, muhakkak işin sonucunda katile ulaşırsınız.

Temmuz ayının ortasından itibaren yaşadığımız sürece baktığımızda, 15 Temmuz gecesi tek başına bir cinayet işlenmedi bu ülkede. Topluca öldürüldük. Aslında bunu yapanlar 15 Temmuz’un hem öncesinde hem de sonrasında onlarca, yüzlerce iz bıraktılar. Bu ülkeyi sevenler, faillerin bıraktığı bu izlerden gerçek suçluyu bulmak için çok iyi çalışmak zorunda. Yalnızca yaşananları okuyarak bugünü değerlendirmeye çalışırsak, önümüzdeki dönemde de yine ölmeye devam edeceğiz. Bizi öldürmeye devam edecekler.

***

Sayın Cumhurbaşkanı dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’nın St. Petersburg kentinde bir araya geldi. İki lider bozulan ilişkileri onarmak, eski, hatta eskisinden daha iyi seviyeye çıkarmak için bir dizi çalışmanın başlatıldığını açıkladı. Açıklanan çalışmalar arasında savunma sanayiinde işbirliği yapmak da vardı. Suriye konusunda bazı noktalarda fikir ayrılıklarına rağmen beraber çalışmanın da ilk adımını attılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Burası Amazon ormanları değil! 28 Haziran 2018 | 3.238 Okunma Burası Amazon ormanları değil! 27 Haziran 2018 | 1 Okunma Kıssadan hisse 25 Haziran 2018 | 4.166 Okunma Bul ve Getir 21 Haziran 2018 | 2.133 Okunma Savulun akıncılar geliyor 18 Haziran 2018 | 3.083 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar