AB ile ilişkiler toparlanmalı

Fransa temaslarında Macron’la terörle mücadele İran ve Kudüs gibi konularda düşüncelerinin aynı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilişkilerin süratle toparlanmasından yana olduklarını...

Fransa temaslarında Macron’la terörle mücadele İran ve Kudüs gibi konularda düşüncelerinin aynı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilişkilerin süratle toparlanmasından yana olduklarını belirterek “Siyasette düşmanlığı kalıcı kılmak ülke halklarına hiçbir zaman kazandırmaz” dedi.


Erdoğan, “İran’dan sonra Türkiye’nin hedef olabileceği” yorumlarına ise “Ben Türkiye’yi asla zayıf olarak görmüyorum. Biz vurduk mu oturturuz” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı belediyelere yönelik operasyonların da devam edeceğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik Paris ziyaretinin ardından uçakta beraberindeki gazetecilere Fransa ve AB ekseninde değerlendiremelerde bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’la ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye-AB ilişkilerinin ele alındığını belirterek yapılan anlaşmaları anlatan Erdoğan, “Bu anlaşmalardan biri, THY ile Airbus anlaşması. Geniş gövdeli uçaklarda, tercihinin bir kısmını, Airbus’tan yana kullandı Türk Hava Yolları. Bunlardan alınacak ve 2019’dan itibaren de teslimi başlayacak” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hep oradaydı bilirdiniz 20 Ekim 2021 | 58 Okunma Yetmiş Birinci Yıl 03 Mayıs 2021 | 59 Okunma SİZ SORUN BAŞKAN CEVAPLASIN! 06 Nisan 2021 | 47 Okunma Yeni fikirler eski tartışmalarr - 2 05 Nisan 2021 | 5 Okunma SİZ SORUN BAŞKAN CEVAPLASIN! 05 Nisan 2021 | 61 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar