Yüreğine sağlık

Değerli Okurlar, sosyal medyada rastladım, kim yazmış, kime yazmış inanın bilemiyorum. Kim yazdıysa, eline yüreğine sağlık çok güzel yazmış. Hazır Kurban Bayramı da gelmişken içinizi çok...

Değerli Okurlar, sosyal medyada rastladım, kim yazmış, kime yazmış inanın bilemiyorum. Kim yazdıysa, eline yüreğine sağlık çok güzel yazmış. Hazır Kurban Bayramı da gelmişken içinizi çok sıkmadan, bu yazıyı sizinle paylaşayım, dedim. Keyifli bir bayram dilerim hepinize…
“Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yazılarınızı fırsat buldukça okuyorum.
Yazılarınızda sık sık “Gençlik nereye gidiyor?” türünden yakınmalarınız oluyor? Gençlik derken herhalde lise ve üniversite öğrencilerini kastediyorsunuz. Bu durumda ben de nereye gittiğini çok merak ettiğiniz o grubun bir üyesiyim.
Madem bu ülkede yaşayan insanları gençler ve yetişkinler olarak ikiye ayırdınız, ben de siz yetişkinlere bazı sorular sormak istiyorum.
Bir köşe yazarı olarak gençlerin nereye gittiğinden çok, yetişkinlerin nerede durduğuyla ilgilenmeniz gerekmiyor mu?
Ülkenin başını belaya sokan olayların baş aktörleri genelde gençler mi, yoksa yetişkinler mi?
Bu ülkede yüz binlerce öğrenci tek bir soru fazla yapabilmek için dirsek çürütürken, birileri sınav sorularını ve sorularla birlikte gençlerin hayallerini çaldı ve geleceğimizi çürüttü. Bu soruları çalanlar lise öğrencileri miydi?
15 Temmuz’u planlayanlar kaçıncı sınıfa gidiyordu?
Milletin yüzüne baka baka yalan söyleyen siyasetçiler hangi üniversitede okuyor?
Sanatçı kimliğiyle her türlü ahlaksızlığı yapanlar ergen mi?
Din adamı sıfatıyla ekranlara çıkıp inancıma ve değerlerime küfredenler kaç yaşında?
Sinemada 7 yaş üstüne uygun olarak işaretlenmiş filmde bel üstüne çıkamayan yapımcılar kaç doğumlu?
Lütfen artık gençliğe laf söylemeyi bırakın da yetişkinlere bakın ve “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz!” gibi klişe sloganlardan vazgeçin.
Çünkü sizler bu ülkenin bugünüsünüz. Siz yaşadığınız günü bile kurtaramazken, yarınları kurtarma işini niçin bize ihale ediyorsunuz?
Kimin elinin kimin cebinde belli olmadığı, çarpık ilişkilerle dolu dizilere reyting rekoru kırdı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalet mülkün temelidir 13 Aralık 2019 | 67 Okunma ALIŞIN ARTIK 06 Aralık 2019 | 83 Okunma Siyaset mühendisliği... 28 Kasım 2019 | 164 Okunma Emperyal oyunlar hep aynı 22 Kasım 2019 | 73 Okunma Tarih doğruyu söyler 15 Kasım 2019 | 370 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar