Yetti artık

Değerli Okurlar; her gün televizyonlarda ülkenin ekonomik, siyasi gelişmelerini ve Ortadoğu’da yaşananları izledikçe, hepimizin bu bataklığa nasıl girdik, bu bataklıktan nasıl çıkacağımız sorusuna...

Değerli Okurlar; her gün televizyonlarda ülkenin ekonomik, siyasi gelişmelerini ve Ortadoğu’da yaşananları izledikçe, hepimizin bu bataklığa nasıl girdik, bu bataklıktan nasıl çıkacağımız sorusuna yanıt bulmakta zorlandığımızı düşünüyorum. Hani derler ya “iki arada, bir derede” kaldık diye… Suriye ve çevre devletlerle olan sorunlar, ekonomik açıdan ülkeme büyük zararlar veriyor ve daha ne kadar vereceği de belli değil. Burada hiç hesap edilmeyen  Suriye ve ona komşu ülke ihracatındaki kayıplar, 4.5 milyon Suriyeli!  Harcadığımız 40 milyar dolar, en acısı da verdiğimiz şehitler!..  Allah aşkına, öğrenmek istiyorum, durup dururken bizim Suriye’de ne işimiz vardı?  Kadıköy İskelesi’nde suya  düşen gencin denize atlayıp kadını kurtarıp çıktığında kalabalığa yönelttiği o ilginç soru geldi aklıma  ”beni suya kim itti?”! Bizi iten belli, ABD. Olaylar ilerledikçe daha iyi anlıyoruz ki dünyayı menfaatleri için kana bulayan bu EMPERYALİSTLER için her şey mübah. Pakistan, Afganistan. Libya vs yetmedi şimdi de Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler. Kendi  menfaatleri dışında, onlar için hiçbir şeyin önemi yok. Acı olan da bu olayların  hep İslam ülkelerinde olması.

Ülkemi yönetenler; bugünlere gelinceye kadar  yapılan yanlışları ve yaşadıklarımızı neden, niçin diye tartışmanın şu an da zamanı olmadığı gibi, ülkeme de yararı yok. Tarih illaki buralara nasıl, hangi yanlışlıklarla geldiğimiz süreci yazacaktır. Bunlar geride kaldı. Şu anda yani  bugün çok önemli. Ülkemin içinde bulunduğu olumsuzluklardan en az zararla nasıl çıkacağımızın yol ve yöntemleri bulunmalıdır. Gün bugün işte, günün adı “BEKA”. Seçim meydanlarında koltuk için beka beka diye sallamaya da benzemez.

Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne Türkiye bu denli sıkıntılı bir dönem yaşamamıştır. Kurtuluş tarihimizi çok  iyi okumak lazım. Ulu Önder Atatürk o tarihlerde her kararı millet meclisinde almıştı. Meclis hep açık kalmıştı. Peki ülkemi yönetenler bugün içinde bulunduğumuz duruma rağmen, parlemento neden hala toplanmıyor ve konular neden orada tartışılmıyor? Sayın Cumhurbaşkanı tüm söylemlerinizde hep  milletim diyorsunuz ya,işte milletin temsilcisi parlamentoyu derhal toplamalısınız. Zira ülkenin “BEKASI” söz konusu. AKP 2002’de iktidara geldiğinde hep “ortak akıl” deniyordu. Bugün tüm milletin ortak aklı seçtiği parlementodur. Bizim toplum olarak anladığımız ortak akıl “MECLİS”’tir. Ülkeyi yönetenler;Gün bugün, Yüce Türk Ulusu bugün tek yürektir. Çünkü ülkem sıkıntılı günlerden geçiyor. Bu ülke hepimizin, gidecek başka yerimiz yok.

Ülkemi yöneteler de bugün neyin ne olduğunu artık bilmekteler. Emperyalist yüzsüzler, Sayın Cumhurbaşkanı’nın kesin söylemlerini bile artık ciddiye almadıkları gibi, ABD ve Rusya da aralarında  paslaşıyorlar. Sokaktaki yurttaş bile emperyal güçlerin bizi oyaladığını, hatta kandırıldığımızı bile dile getiriyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, tarafsız uzmanların çoğu bu koridorun ABD’nin bir üçkağıdı olduğunu ve çocuk katillerini koruma kalkanı için uğraş verdiğini dile getiriyorlar. Sizin monşer dediğiniz büyük elçilerin tümü de bu kanıdalar. Oyalıyorlar!… Siz çok iyi duygularla o koridora göçmenlerin büyük bölümünün iyi koşullarda yerleştirilmesini düşünüyorsunuz da, onların çoğu gitmez. ”Ekmek elden, su gölden” geçinip gidiyorlar.

ABD’ye müttefik derken içimiz sızlıyor. Zaten ülkeyi yönetenler de artık açık ve net ortaya koyuyorsunuz, teröristlere tırlar dolusu silah ve mühimmat gönderildiğini. Rusya da durumu idare ediyor. Sözde bizimleler ama halen terörist ofisleri Moskova’da açık durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet Halk Partisi 18 Eylül 2020 | 223 Okunma Zamanı mıydı?!?! 15 Eylül 2020 | 21 Okunma Değer bilirsen değerini bilirler 11 Eylül 2020 | 245 Okunma Dost most yok, karşılıklı menfaatler var 04 Eylül 2020 | 118 Okunma Selamlar olsun... 30 Ağustos 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar