Yakışanı yapsak

Siyasette kantarın topu kaçtı. Türkiye siyaseti Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana böyle bir dönem yaşamadı.İnsanımız, dayanılmaz ekonomik yaşam koşullarının ağırlığı altında...

Siyasette kantarın topu kaçtı. Türkiye siyaseti Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana böyle bir dönem yaşamadı.

İnsanımız, dayanılmaz ekonomik yaşam koşullarının ağırlığı altında ezilirken, siyaset terminolojisindeki seviye yerlerde sürünüyor.

TBMM’de ki komisyon toplantılarındaki yaşananları izlerken, vah ülkem vah diye iç geçiriyoruz. Bırakın bizleri, çocuklar ve torunlar ebeveynlerine soruyor?. Baba, dede şerefsiz ne demek?. Buyrun 7-8 yaşındaki bir çocuğa bu kelimenin ne anlama geldiğini anlatın.

Geçmişte siyasetin bir seviyesi vardı. Her türlü eleştiriler yapılır, kesinlikle çirkin bir ifade, hele hele hakaret içeren bir söz kullanılmazdı.

Rahmetli İsmet İnönü, Ecevit, Demirel, Erbakan, Erdal İnönü gibi liderlerden yıllarca  tek kelime kötü bir söz duyan olmamıştır.

Yirmi yıllık AKP iktidarında bu hakaretler havada uçuşuyor. Siyasiler arasında binlerce hakaret davaları açılıyor ve açılmaya devam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sütçü İmam 29 Kasım 2022 | 224 Okunma Yakışanı yapsak 25 Kasım 2022 | 49 Okunma Halkı daha fazla yormayın 21 Kasım 2022 | 121 Okunma Kıssadan hisse 19 Kasım 2022 | 214 Okunma Artık tadını kaçırıyorsunuz 12 Kasım 2022 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar