Verin yetkiyi bu kardeşinize

Artık sadece mevsim değil, yönetenler için de kış kendisini göstermeye başlıyor. Şu an da halkımızın en büyük korkusu yaşanan zorlu ekonomik koşulların kışla beraber daha da artacağı!!!...

Artık sadece mevsim değil, yönetenler için de kış kendisini göstermeye başlıyor. Şu an da halkımızın en büyük korkusu yaşanan zorlu ekonomik koşulların kışla beraber daha da artacağı!!! Artan gıda fiyatlarının yanında, bir de devamlı zamlanan doğalgaz ve elektrik fiyatları ile nasıl bu kışı geçireceğiz endişesi hakim.

Peki yönetenler ne yapıyor? Özellikle gıda fiyat artışlarının sorumlularını arıyorlar. Suçlu? Beş büyük marketler zinciri! Anında denetim diyorlar. Denetleniyor, sonuç???

Ve bu arada Sayın Erdoğan market arabası ile görüntü veriyor, alışveriş yapıyor ve fiyatların uygun olduğunu söylüyor. Gönül isterdi ki sayın büyüğümüz market alışverişi yaparken, güvenlik nedeniyle market boşaltılıp yalnız değil de halka karışarak koşulları öğrenseydi.

Hiç boşuna sorumlu aramayın. Bu gıda fiyatlarının artmasının sorumlusu “iktidardır”. Fiyat artışları iyi yönetilemenin sonucudur. Kuşkusuz pandemi nedeniyle tüm dünyada sadece üretimde değil, tüm ürünlerde de fiyat artışları yaşandı. Ama onlar bu süreçte vatandaşlarını mağdur etmediler. Bizde ise durum çok kavurucu oldu.

Geçmişte tarımda kendine yeten on ülkeden biri olan Türkiye, artık ne yazık ki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizde de 'herkese aynı' oluyor mu?         12 Ekim 2021 | 80 Okunma Verin yetkiyi bu kardeşinize 08 Ekim 2021 | 125 Okunma Zaman daralıyor 04 Ekim 2021 | 126 Okunma Sağlık olsun 01 Ekim 2021 | 38 Okunma Yolun sonu 28 Eylül 2021 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar