Sen neymişsin be İstanbul

Hayırlısıyla 23 Haziran seçimi bir bitse de tüm İstanbul halkı olarak rahat bir nefes alsak. Belki de tüm ülke halkı olarak demek daha doğru olacak. Bu bir seçim mi yoksa savaşa mı gidiyoruz belli değil.

Tüm içtenliğimle söylemeliyim ki, toplum psikolojisi çok gerildi. Ekranlar, meydanlar, bunlar yetmiyormuş gibi gazete manşetleri ve fotoğraflar insanın kanını donduruyor. Saygın bir gazetede, bir yurttaş, ellerinde çift silahla fotoğraf veriyor. Sonradan hatırlıyoruz ki, bu yurttaş Önder Gökçekaya, Sayın Kılıçdaroğlu’na yumruk atanın elini de öpmüştü. Vatandaş resimle kalmıyor sallıyor da “Soylu vur derse, vururuz, öldür derse öldürürüz” diyor. Akıl alır gibi değil. Anadolu’da güzel bir deyim vardır… “Ne günlere kaldık”. Acı olan da bu fotoğraf, internette dolaşıyor. Devlet Büyüklerimiz; interneti  artık çocuklar da kullanıyor. Kimbilir o körpe beyinler neler düşünüyor? Geçen günlerde yine sosyal medyada bir askeri tim, bir mafya babasının ismini vererek bağlılık mesajları gönderiyor. Güzel ülkemde neler oluyor ve bu olanlara kim dur diyecek? Bırakın İstanbul seçimlerini de  bunlar için gerekeni yapınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oyun içinde oyun 17 Ekim 2019 | 229 Okunma Terör devleti kuramayacaksınız 11 Ekim 2019 | 160 Okunma Davetsiz misafir 04 Ekim 2019 | 50 Okunma El sıkışalım... 26 Eylül 2019 | 18 Okunma Yetti artık 20 Eylül 2019 | 266 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar