Gereğini yapın

Değerli Okurlar; 24 Haziran Seçimleri, CHP için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Sizlerin de bildiği gibi, Sayın Genel Başkan ve yönetiminin kaybettikleri dokuzuncu seçimdi bu. Haliyle seçmende ve parti...

Değerli Okurlar; 24 Haziran Seçimleri, CHP için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Sizlerin de bildiği gibi, Sayın Genel Başkan ve yönetiminin kaybettikleri dokuzuncu seçimdi bu. Haliyle seçmende ve parti içinde Sayın Kılıçdaroğlu tarafından acilen parti kurultayının toplanma beklentisi oluşmuştu. Çünkü güven kaybedilmişti ve tazelenmeliydi. Ama Sayın Genel Başkan için durum aynı değildi ki herhalde, bırakın ‘başarısız olduk’ demeyi, ‘bu seçimin kaybedeni AKP’dir, dedi. Hatta bununla da yetinmeyip, CHP başarılı olmuş, milletvekili sayısını da arttırmıştır diye de ekledi!

Doğrusu yıllardır, sosyal demokrat bir partide yönetici ve genel başkanlık yapan birisinin böyle bir söylemde bulunmasının değerlendirmesini siz değerli okurlara bırakıyorum. Benim merak ettiğim, Sayın Kılıçdaroğlu, genel başkanlığının ilk dönemlerinde başaramazsam giderim diyen biri iken, söylerken bile üzülüyorum ama ne oldu da koltuktan vazgeçemez hale geldi? Deniliyor ki, parti yöneticileri çok ısrar ediyor, peki Sayın Kılıçdaroğlu gibi bir yönetici nasıl bu etkinin altında kalıyor da gerçeği göremiyor ve kurultay diyemiyor?

Sayın Genel Başkan, bu takımın teknik direktörü sizsiniz, sizi ısrarları ile etki altında bırakan yöneticileriniz değil! Daha kaç maç kaybedilmeli ki takımın gidişatının kötü olduğunu görüp gereği yapılsın? Eğer siz burada gerekeni yapmış olsaydınız imza çokluğu ile kurultaya gerek kalmazdı. Halen buna neden direniliyor anlamakta zorlanıyorum. İmzaların altı yüzü geçtiği dile getiriliyor. Ne seçmen, ne de kurultay delegeleri bu yönetimle başarıya ulaşma inancı taşımıyor. Bana sorarsanız bırakın yiğitlik sizde kalsın, kurultay deyin bu iş bitsin. Aksi takdirde üzülerek söylemek isterim ki giderek daha da yıpranacaksınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Açıkça konuşalım 22 Mart 2019 | 96 Okunma 14 Mart Tıp Bayramı ve Tıbbıyeli Hikmet Boran anısına... 17 Mart 2019 | 28 Okunma Malatya'da neler oluyor? 15 Mart 2019 | 1.283 Okunma Unutulmayanlar 10 Mart 2019 | 55 Okunma Diyanet mi siyaset mi? 28 Şubat 2019 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar