Birlikte çözebiliriz

2023 seçimlerinin her açıdan zorlu bir süreç olacağı gerçeği ortada iken, demokrasi diyen muhalefetin de bunu kesinlikle göz ardı etmemesi gerekiyor.İktidarları sürecinde, kamunun tüm kadrolarına...

2023 seçimlerinin her açıdan zorlu bir süreç olacağı gerçeği ortada iken, demokrasi diyen muhalefetin de bunu kesinlikle göz ardı etmemesi gerekiyor.

İktidarları sürecinde, kamunun tüm kadrolarına yandaşlarını yerleştirmekle kalmamış, üstelik parasal kaynakları da sınırsızdır.

İktidar, ekonomik, sosyal ve siyasi olarak enerjisinin bittiğinin ve tüm parti kadrolarında derin bir metal yorgunluğu olduğunun farkında.

Özellikle, sayın Erdoğan’ın ekonomide ki gelinen noktada, partiyi terk eden seçmenleri yeniden kazanmak için “gemi su alırsa batar, hepimiz birlikte boğuluruz” söylemi ile partinin durumunu açıkça ortaya koymaktadır.

Açıkça söylemek gerekirse, bu seçim AKP için bir tür “ölüm kalım” mücadelesi olacak ve seçimi kazanabilmek için, devletin tüm imkanlarını kullanacaktır.

AKP’nin, ülkeyi içine düşürdüğü ekonomik darboğaza bakarak, artık bu iş bitti “Abbas yolcu” diye düşünmek muhalefet adına büyük bir yanılgı olacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Utanıyorum 25 Eylül 2022 | 49 Okunma Temel çözmüş 23 Eylül 2022 | 152 Okunma Aptallığın teorisi 21 Eylül 2022 | 192 Okunma Başaramazsınız, başaramayacaksınız 19 Eylül 2022 | 185 Okunma Zağar 16 Eylül 2022 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar