Asker hastaneleri

Sayın Erdoğan, Milli Savunma Bakanı’na talimat vererek 15 Temmuz’dan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlanan asker hastanelerinin yeniden Mili Savunma Bakanlığı’na bağlanması talimatı vermiş. Bu son...

Sayın Erdoğan, Milli Savunma Bakanı’na talimat vererek 15 Temmuz’dan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlanan asker hastanelerinin yeniden Mili Savunma Bakanlığı’na bağlanması talimatı vermiş. Bu son derece olumlu bir karar.

GATA adı ile anılan bu kurumlar içinde uluslararası tıp alanında saygın akademisyenler olup, yaptıkları araştırmalarla ve bilimsel yayınlarla sağlığa büyük katkılar sağlamışlardır. Geçen zaman içinde çok fazla güç kaybetmiş olsa da halen aynı kurumlarda görev yapan çok değerli akademisyenlerin kazanılmasıyla kısa sürede geçmişteki başarılara ulaşılacak, ayrılmış olanların bir kısmı da belki yuvalarına döneceklerdir. Tabii bunun için de dönüşü teşvik edecek şartlar sunulmalıdır.

İnanıyorum ki, asker kökenli Sayın Bakan Akar, bu konudaki tüm hazırlıkları kısa sürede yapar ve Asker Hastaneleri bir an önce yeniden faaliyete geçer.

Sayın Akar’ın ifade ettiğine göre, Sayın Sağlık Bakanı da bu değişime olumlu bakıyormuş. Asker Hastanelerinin, 15 Temmuz’dan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlanması bir talihsizlikti.

15 Temmuz’un yarattığı o psikoloji ile, ani bir kararla bu değişiklik yapıldı.

Gerekçe olarak, alçak FETÖ’cülerin bu kurumda da...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Utanıyorum 25 Eylül 2022 | 86 Okunma Temel çözmüş 23 Eylül 2022 | 153 Okunma Aptallığın teorisi 21 Eylül 2022 | 195 Okunma Başaramazsınız, başaramayacaksınız 19 Eylül 2022 | 187 Okunma Zağar 16 Eylül 2022 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar