ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Herkese özgürlük

Değerli Okurlar; seçime sayılı günler kaldı… Liderlerin düşüncelerini, projelerini medyadan takip edebildiğimiz oranda izliyoruz .

Mesut Parlak
Mesut Parlak Sözcü Gazetesi
13 Haziran 2018 | 185

Değerli Okurlar; seçime sayılı günler kaldı… Liderlerin düşüncelerini, projelerini medyadan takip edebildiğimiz oranda izliyoruz. Cumhur ittifakına ait bir kısıtlama söz konusu olmadığı için onların konuşmalarına sürekli yer veriliyor. Ben de denk geldiğim müddetçe takip etmeye özen gösteriyorum. İzledikçe de hayretler içinde kalıyorum. Zannedersiniz ki, ülkede hiç yanlış ya da eksik yokmuş, her şey harika gidiyor gibi konuşuluyor. Benim merak ettiğim eğer bunlar inanılarak söyleniyorsa, o zaman sorun bizlerde. Çünkü biz, sizin anlattıklarınızı göremiyoruz. Dahası aynı coğrafyada beraber mi yaşıyoruz?

Bugün Türkiye’de özgürlük kavramının ne anlama geldiğini öğrenmek için, meydanlarda insanımıza mikrofon tutsanız, nasıl tanımlayacaklarını merak ediyorum. Özgürlük; insanın aklını ve iradesini  kullanarak doğru olduğunu düşündüğü eylem ve davranışları bilinçli olarak seçebilmesidir. Peki ülkemdeki özgürlükle bugün bu tanım ne denli örtüşmekte? Eşit yurttaşlıktan bahsedebilir miyiz ki, özgürlükten konuşabilelim? Medyaya bakıyorsunuz, büyük bir yandaşlık var. Küçük bir bölümü de başımıza ne gelecek kaygısıyla kılı kırk yararak haber yapabiliyor. Çünkü 7’den 70’e herkes de bir tedirginlik söz konusu. Sosyal medya kullananlar, beğendikleri bir yorumu beğen butonuna basarak belli etmekten çekiniyor.

ÇİFTE STANDART VAR

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER