Yaptıkları yapacaklarının teminatı mı?

AKP'nin seçim beyannamesinde en altlara, ancak 300'üncü sayfalara indiğimizde 'Çevre' başlığına denk geliyoruz. 'Çözüm süreci' sayfaları gibi baskıya giderken aradan kayıp yere düşmediklerine de...

AKP'nin seçim beyannamesinde en altlara, ancak 300'üncü sayfalara indiğimizde 'Çevre' başlığına denk geliyoruz. 'Çözüm süreci' sayfaları gibi baskıya giderken aradan kayıp yere düşmediklerine de şükür.

Beyannamede iktidar partisinin çevre konusunda yaptıkları sıralanmış, yeni sözler verilmiş.
Peki AKP daha önce çevreye dair ne sözler vermişti ve ne yapmıştı? Onların anlattıklarını bırakalım da bardağın epey boş olan tarafına bakalım.
ÇMO Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Baran Bozoğlu hatırlatmıştı. Bir de ben özet geçeyim.

*

AKP demişti ki:
"Türkiye, kendi ürettiği veya ithal edilen çevreye zararlı atıkların mezarlığı olmayacak."
Sözünü tuttu mu? Hayır.
Angola'nın atığı geminin göstermelik bir denetimle ülkemizde sökülmesine izin verildi. Ne TAEK gemiyi inceledi ne de asbest incelemesi yapıldı.
Birçok kentte atıklar doğaya veriliyor, metan gazı birikiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargı ve MEB gözünü kapayınca 10 çocuk istismar edildi 03 Eylül 2018 | 7.042 Okunma Saygısız bir toplumuz 27 Ağustos 2018 | 2.355 Okunma İstismar eden üvey babanın ifadesi bile alınmadı 20 Ağustos 2018 | 189 Okunma Türk adaleti ‘intihar’ diye geçiştirdi 13 Ağustos 2018 | 2.523 Okunma Önyargılarını ‘genel ahlak’diye yutturanlara kanmayın! 06 Ağustos 2018 | 4.379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar