Bırakın demokrasiyi, insanlığa sığıyor mu?

BİR yıl evvel Türkiye'ye sığınan Suriyeli Muhammed Wisam Sankari İstanbul Yenikapı'da ölü bulundu. Düşünün, öylesine bir cinayet ki bu, bedeni öyle tanınmaz halde ki, arkadaşları onu ancak pantolonundan...

BİR yıl evvel Türkiye'ye sığınan Suriyeli Muhammed Wisam Sankari İstanbul Yenikapı'da ölü bulundu. Düşünün, öylesine bir cinayet ki bu, bedeni öyle tanınmaz halde ki, arkadaşları onu ancak pantolonundan teşhis edebildi.

Kaos GL’nin internet sitesinde Yıldız Tar imzalı haberden olayın detaylarını öğreniyoruz...

Muhammed eşcinsel bir mülteci. Daha önce tehdit edilmiş, kalabalık bir erkek grubu tarafından kaçırılmış, tecavüze uğramış ve hayatı tehlikede olduğu için bir süredir mülteci olarak başka bir ülkeye gitmeye çalışıyormuş.

Geçtiğimiz hafta bir gece Aksaray’daki evinden çıkıyor, iki gün sonra kafası kesilmiş halde Yenikapı’da bulunuyor.

Muhammed’in ev arkadaşı Rayan sırf eşcinsel oldukları için daha önce yaşadıkları evden çıkmak zorunda kaldıklarını, Muhammed evvelden saldırıya uğradığında emniyete şikâyette bulunduklarını ama emniyetin hiçbir şey yapmadığını anlatıyor.

Arkadaşı Görkem ise “Muhammed’i vahşice kesmişler. Öyle bir vahşilik ki içinde iki bıçak kırılmış” diyor.

Şimdi hepsi “Sıra hangimizde?” korkusuyla yaşıyor, sokağa bile çıkmaktan korkuyor. Başka bir arkadaşları Diya iki kez kaçırıldığını, her seferinde eve zor döndüğünü, BM’ye gittiğini ama cevap alamadığını söylüyor ve ekliyor: “Kimse bizimle ilgilenmiyor. Herkes sadece konuşuyor. Telefondan tehditler alıyorum. Suriyeli ya da Türkiyeli fark etmez; eşcinselsen herkesin hedefindesin. Kimliğim bile yok. Kim beni niye korusun? Beraber kalıyoruz ki korunalım.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargı ve MEB gözünü kapayınca 10 çocuk istismar edildi 03 Eylül 2018 | 7.042 Okunma Saygısız bir toplumuz 27 Ağustos 2018 | 2.355 Okunma İstismar eden üvey babanın ifadesi bile alınmadı 20 Ağustos 2018 | 189 Okunma Türk adaleti ‘intihar’ diye geçiştirdi 13 Ağustos 2018 | 2.523 Okunma Önyargılarını ‘genel ahlak’diye yutturanlara kanmayın! 06 Ağustos 2018 | 4.379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar