Melis Alphan
Melis Alphan Hürriyet

Çocukların çocuk olduğunu öğrenemedik gitti!

17 Temmuz 2017 | 77

2016 sonunda Hürriyet’in Ankara’daki masaj salonlarında fuhşa zorlanan çocuklarla ilgili haberinin ardından 20’ye yakın adrese baskın yapılmış, mağdur çocuklar kurtarılmıştı. Ancak bunlar içinde bir hikâye vardı ki, çocukların tekrar tekrar mağdur edildiğinin kanıtıydı.

Mağdur çocuklardan birinin annesi, kızını masaj salonuna götürdüğü gerekçesiyle M. isimli başka bir kız çocuğunu suçlamıştı. Bu suçlamadan yola çıkarak, sağlıklı bir soruşturma yürütülmeden, M. suçlu muamelesi gördü. Oysa o da cinsel istismar mağduruydu.

Polis ve savcı süreci gerektiği gibi yürütmediler. Çocukları fuhşa zorlayan masaj salonu sahipleri ellerini kollarını sallayarak dışarıda gezerken, 15 yaşındaki kız çocuğu M. insan ticaretinden yargılandı.

Masaj salonu işletmecisi B., sevgilisi olduğuna inandırdığı M.’ye istediğini yaptırabiliyordu. Onu başka çocukları fuhşa yönlendirmek için kullandığı gibi, aynı zamanda başkalarıyla fuhşa da zorluyordu. M. ise bunun normal bir sevgililik ilişkisi olmadığını idrak edemiyordu, istismar mağduru olduğunun farkında değildi. Çocuktu işte ve kandırılıyordu.

Bu detaya ne polis ne de savcı takıldı.

Devamını Oku