Hukuktan aşağı!

Ergenekon ve Balyoz davalarının acar avukatlarından Hüseyin Ersöz, tweet mesajlarında anıları tazeliyor. Diyor ki: “Çok açık ve net ifade ediyorum: Polisleri, Savcıları, Hâkimleri bir kenara koyun. Kumpas davalarda, komplonun ortaya çıkmasını...

Ergenekon ve Balyoz davalarının acar avukatlarından Hüseyin Ersöz, tweet mesajlarında anıları tazeliyor. Diyor ki:

“Çok açık ve net ifade ediyorum: Polisleri, Savcıları, Hâkimleri bir kenara koyun. Kumpas davalarda, komplonun ortaya çıkmasını ‘engelleyen’ kişiler, dijitalleri inceleyen “bilirkişilerdir’!”

Bugüne kadar o bilirkişilerden bir tekine dahi hesap sorulabilmiş değil!

Evet... Sahte kanıtlara sağlam raporu vererek yüzlerce insanın hapiste çürümesini sağlayan bilirkişiler vardı. Ağır suç işledikleri halde sonradan peşlerine düşülmedi. Yargıdan kaçtılar ya da kaçırıldılar.

Onlar yargılanmıyor ama... Fetö’ye destek ne kelime, ömürleri boyunca Fetö’nün karşısında durdukları halde kimi gazeteci ve yazarlar hapis cezasına çarptırılıyor.

Bir veya birkaç köşe yazısı gazetecinin hapse girmesi için yetiyor.

***

Bu arada bir de ışık tartışması baş gösterdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hüzünle izliyoruz 24 Ekim 2020 | 153 Okunma Meis’te fırtına 22 Ekim 2020 | 393 Okunma Bekir Coşkun 20 Ekim 2020 | 247 Okunma Panoramik İstanbul 17 Ekim 2020 | 77 Okunma Hukuktan aşağı! 15 Ekim 2020 | 704 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar