Yine twitleri ikiye katladılar

FETÖ'nün, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi 17-25 Aralık tezgâhına hazırlandığı günler... Dinlemeye takılan bir telefon görüşmesinde Fetullah Gülen'e rapor veren ve TUSKON...

FETÖ'nün, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi 17-25 Aralık tezgâhına hazırlandığı günler...
Dinlemeye takılan bir telefon görüşmesinde Fetullah Gülen'e rapor veren ve TUSKON yetkilisi olduğu iddia edilen kişi şunları söylüyor:
"Peygamber Efendimiz sosyal medyada twitleri ikiye katlayın buyurdu; beraber buyurmuşsunuz hocam!"
Gülen'in yanıtı net: "Siz de öyle yapın!" Yani twitleri ikiye katlayın!
O günden sonra Twitter'daki dalgayı hatırlıyorsunuzdur. Her FETÖ'cü başka adlarla ve siyasi maskelerle onar hesap açıp sağa sola küfür etmeye, yalan haberler üretip yaymaya, insanları tehdit etmeye başladı.
FETÖ'cü olmadıklarını söyleyen siyasilerin bugün bile ağızlarından düşmeyen kimi argümanlar işte o trol kampanyasının ürünüdür.

*** 15 Temmuz'un ardından FETÖ'nün bu trol hesapları da uykuya daldı. Sahipleri deşifre olmamak, rollerine kripto olarak devam etmek için mola verdiler.
İşte 15 Temmuz'dan bugüne Twitter'daki hareketliliğin azalmasının, sistematik linç ve küfür kampanyalarının yavaşlamasının nedeni de buydu.
24 Haziran seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde "twitleri ikiye katlayın" kampanyasına yeniden start verildi. Bu kez de troller eliyle iktidarı Twitter'da "tamam"a erdireceklerine inanıyorlar...
Yine, yüzlerine AK Partili, CHP'li, Atatürkçü, Apo'cu, İslamcı maskesi takan FETÖ trol sürüsü sağa sola saldırıyor, ortamı manipüle ediyor...
Ama artık işleri önceki gibi kolay değil.
Vatandaş uyanık. Dün son olarak İyi Parti'nin iletişim sorumlusu bir şahsın FETÖ'den gözaltına alındığı ajanslara düştü.
Merak ediyorum, siyasilerin trolle abat olunmayacağını anlamaları için daha kaç ders almaları gerekiyor?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolu mudur boş mudur? 04 Aralık 2020 | 211 Okunma Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 889 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 291 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.294 Okunma Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar? 28 Kasım 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar