Türkiye olmasa hepimizi çerez gibi yerler Mustafa Bey

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Türkiye'nin PKK-YPG'ye yönelik sınır ötesi harekâtını şu sözlerle değerlendirmiş:"1974'te biz adına Barış Harekâtı desek de bu bir...

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Türkiye'nin PKK-YPG'ye yönelik sınır ötesi harekâtını şu sözlerle değerlendirmiş:
"1974'te biz adına Barış Harekâtı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir."
Akıncı'nın bu çıkışını, Suriye operasyonu nedeniyle Türkiye'ye yüklenen Avrupa Birliği'ne göz kırpma olarak değerlendirenler var.
Olabilir.
Öyle ya, meşruiyetini Avrupa başkentlerinde arayan siyasiler "anavatanda" bile terör operasyonları sırasında içe doğru geğirirken, "yavru vatandakiler" ne yapsa yeridir, değil mi?

*** Ancak beni asıl ilgilendiren, Akıncı'nın bu cümleyi kurarken takiye yapmaması...
Tıpkı, PKK-YPG'ye yönelik terör operasyonuna karşı çıkmanın barışseverlik olduğunu düşünen Türkiye'deki pek çok solcu gibi, söylediklerine inanması. Ve bu perspektifinin kendi hayrına olduğunu düşünmesi.
Sözünü ettiğim bu samimiyet, bence söz konusu tartışmada havalarda uçuşan "hainlik" gibi sıfatlardan daha ağır bir problem.
Çünkü sömürgecilerin gözleri...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürkçüleri Silkeleme Enstitüsü 22 Kasım 2019 | 2.752 Okunma 2020’de iki seçim var! 19 Kasım 2019 | 4 Okunma EYT konusunda Kemal Bey gibi düşünüyorum... 18 Kasım 2019 | 8.141 Okunma Ahmet Altan’ı FETÖ’nün elinden kurtarın! 17 Kasım 2019 | 3.652 Okunma Azıcık özgüvenin kime ne zararı olur? 16 Kasım 2019 | 2.471 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar