Trafikte sigara mı yoksa cep telefonu mu daha zararlı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün 74. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere New York' uçtu. Bu önemli seyahat öncesinde Atatürk Havalimanı'nda bir basın açıklaması yapan Erdoğan'ın gündemi yalnızca iç siyaset ve diplomasi değildi.

Cumhurbaşkanı sigara yasağının genişletilmesiyle ilgili de önemli açıklamalar yaptı:
"Bakıyorum aracı kullanan sigara içiyor. Bazen ben de işaret ediyorum, ayıptır diyorum. Yazılı kayda girmek suretiyle, şoför de içemeyecek, arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Şimdi bunun üzerindeyiz."
Cumhurbaşkanı'nın sigaraya karşı tavrı herkesçe malum. Türkiye'deki sigara yasağının, çoğu Avrupa ülkesine göre daha etkin uygulanmasında da onun bu meseleyi şahsi olarak takip etmesinin payı büyük.
Hatta sigarayı bıraktırdığı vatandaşların ceplerinden aldığı imzalı "son paketlerden" oluşan genişçe bir koleksiyonu olduğu söyleniyor.
Erdoğan'ın zararlı bir alışkanlık olduğu tartışma götürmeyen sigarayla mücadelesi takdire şayan.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nasılsınız diye sorsam kızar mısınız? 30 Mart 2020 | 2.880 Okunma Herkesi aptal sanma virüsü 29 Mart 2020 | 722 Okunma Halkı bilinçlendirmek... 28 Mart 2020 | 2.436 Okunma Avrupa çıplak! 27 Mart 2020 | 3.414 Okunma Virüs gidince geriye kocaman bir utanç kalacak 25 Mart 2020 | 4.101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar