Sokma akıl yedi adım gidermiş

Ilımlı yandaşların Ak Parti'li diye tanıtılıp hırçın muhaliflere ezdirildiği programları biliyorsunuz... Geçen gece TV başında zaplarken onlardan birinin tekrarına denk geldim. Siyasal iletişimci...

Ilımlı yandaşların Ak Parti'li diye tanıtılıp hırçın muhaliflere ezdirildiği programları biliyorsunuz... Geçen gece TV başında zaplarken onlardan birinin tekrarına denk geldim.
Siyasal iletişimci olduğunu öğrendiğimiz Gülfem Saydan Sanver isimli bir hanımefendi kendinden emin tavırlarla CHP'nin 15 vekil taktiğini övüyordu.
Diğer CHP'li konuklar ve gazeteciler gibi sloganlar yerine, kendi içinde tutarlılığı olan argümanlarla konuştuğu için sonuna dek dinledim Sanver'i.
Özetle şunu söylüyordu:
"CHP, sürekli siyaset gündemini belirleyen Ak Parti'yi ilk kez bu denli şaşırttı. Oyunu bu kez CHP kurduğu için iktidar şaşkına döndü, panikledi..."

*** Anlaşılan o ki Kemal Bey'i de, rakip partiye 15 vekil armağan etmesi için birileri böyle güzel güzel anlatarak ikna ettiler.
Zira günlerdir bu köşelerde, ekranlarda söylediğimiz gibi, asgari deneyime sahip bir siyasinin böyle bir adımın lehine olduğuna kendi başına inanması güçtü.
Gelin görün ki, Kemal Bey de doğruyu, mantıklı olanı söyleyeni düşmanı gördüğü, yaptığı işi güzel güzel teorize edeni de dostu sandığı için sözlerimiz yine havada kaldı.
Neyse, balık bilmese Halik bilir demişler. 15 vekil operasyonunun akıbeti de, önemli olanın oyun kurmak değil, kurulan oyunun galibiyete katkısı olduğunu gösteriyor.
Görüyorsunuz işte, CHP yöneticileri, İyi Parti'ye gönderilen 15 vekilin partiye geri döneceğini söylüyor. Üstelik işlerini yapmadan, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza vermeden!
Muhtemelen Akşener "illa ben aday olacağım," diyerek Gül'ün muhalefetin ortak adayı olması operasyonuna köstek olduğu için. *** Şimdi o meşhur fıkradaki gibi sormazlar mı adama "siz bu haltı niye yediniz" diye?
Niye gittiniz niye geliyorsunuz?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.663 Okunma Bildiğiniz bütün varyantları unutun 28 Kasım 2021 | 564 Okunma Daha düne kadar BAE’yle... 27 Kasım 2021 | 854 Okunma Maske sapığımız eksikti 26 Kasım 2021 | 381 Okunma Gerçek çıkmayan komplo teorisi kaldı mı? 24 Kasım 2021 | 2.861 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar