Sen yine de öyle deme matruşka, meslektaşın o senin sonuçta!

Türkiye, bölgedeki meşruiyetini "dinci DAEŞ'le mücadele eden seküler savaşçılar" masalıyla sağlamaya çalışan YPG'yi sınırından güneye doğru sürüyor...

Tabiri caizse Suriye çöllerine doğru...
Dün de ABD Başkanı Trump, Suriye'den çekilme planında elini güçlendirecek ancak Pentagon'u da yeni arayışlara sürükleyeceği kesin "müjdeyi" verdi.
Başkan, DAEŞ'in lideri olduğu söylenen Ebubekir El Bağdadi'nin Türkiye'nin bilgisi dahilinde olan bir operasyonla ortadan kaldırıldığını açıkladı!
Bağdadi'nin kendisini ve üç çocuğunu öldürdüğünü söyleyen Trump operasyonu şu cümlelerle dünyaya duyurdu:
"Son anlarını tamamen korku içinde geçirdi... Bir köpek gibi öldü, bir korkak gibi öldü... Türkiye nereye gittiğimizi biliyordu, bazı topraklarında uçuş gerçekleştirdik. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Çok alçaktan çok hızlı uçuş gerçekleştirdik... Rusya da bize harika davrandı... Hava sahasını bize açtı."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yani koronaya inanmıyor musun? 25 Kasım 2020 | 488 Okunma Bülent Arınç’lar bu ülkeye lazım! 23 Kasım 2020 | 4.006 Okunma Koronayla mücadele ne zaman savunma bakanlıklarına devredilir? 22 Kasım 2020 | 117 Okunma Ölü evlerinin yasçıları, çözüm süreçlerinin tefçileri 21 Kasım 2020 | 362 Okunma İzleyin, şimdi de dünyada her şey çok güzel olacak! 20 Kasım 2020 | 527 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar