Sen yine de öyle deme matruşka, meslektaşın o senin sonuçta!

Türkiye, bölgedeki meşruiyetini "dinci DAEŞ'le mücadele eden seküler savaşçılar" masalıyla sağlamaya çalışan YPG'yi sınırından güneye doğru sürüyor...

Tabiri caizse Suriye çöllerine doğru...
Dün de ABD Başkanı Trump, Suriye'den çekilme planında elini güçlendirecek ancak Pentagon'u da yeni arayışlara sürükleyeceği kesin "müjdeyi" verdi.
Başkan, DAEŞ'in lideri olduğu söylenen Ebubekir El Bağdadi'nin Türkiye'nin bilgisi dahilinde olan bir operasyonla ortadan kaldırıldığını açıkladı!
Bağdadi'nin kendisini ve üç çocuğunu öldürdüğünü söyleyen Trump operasyonu şu cümlelerle dünyaya duyurdu:
"Son anlarını tamamen korku içinde geçirdi... Bir köpek gibi öldü, bir korkak gibi öldü... Türkiye nereye gittiğimizi biliyordu, bazı topraklarında uçuş gerçekleştirdik. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Çok alçaktan çok hızlı uçuş gerçekleştirdik... Rusya da bize harika davrandı... Hava sahasını bize açtı."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu çocuğu salın gitsin artık, yazıktır! 13 Aralık 2019 | 2.442 Okunma Lider güçlü olmasa da olur hatta hiç olmasa ne iyi olur! 11 Aralık 2019 | 2.707 Okunma Siyasi bedel falan bilmeyiz ama o banka kredisini ödeyin beyler! 09 Aralık 2019 | 3.583 Okunma Ayrıcalık talep etmeyin başka ihsan istemez 08 Aralık 2019 | 2.681 Okunma Hadi artık! 07 Aralık 2019 | 2.152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar