Seçim iki bayram arasına denk gelirse...

Gündemin tosbağa hızıyla aktığı bayram günleri çalışan meslektaşlarımızın imdadına yetişen en klişe haber konusu siyasilerin o gün ne yaptığıdır. Geyik arife gününden başlar...

Meclis'teki siyasi parti gruplarının kız istemeye gider gibi edasıyla birbirlerine yaptıkları ziyaretler. Çiçeğin ve "çikolatanın" sunumu sırasında verilen pozlar. Yapılan soğuk espriler her şeye rağmen izlenir.
Bu sene İstanbul seçimleri iki bayram arasına denk geldiği için mevzu sürdürülmeye daha müsait.
Ayrıntılara gelince...

***

Geçen senekinin aksine "Şeker Bayramınız kutlu olsun" mesajlarına CHP'li siyasiler bile ilgi göstermiyor. "Şeker Bayramınız mübarek olsun" türünden deneysel lüzumsuzluklara halen tek tük rastlansa da maşallah, "Ramazanlar", "Mübarekler" daha sık işitiliyor.
31 Mart öncesi hiç ortalıkta görünmediği halde Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını bizzat alan Canan Kaftancıoğlu bile bir günlüğüne "legaliteye" döndü.
Geçtiğimiz senelerde Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'yi "Atılmadık bir ramazan tebrik mesajı kalmıştı" tweetiyle protesto eden Canan Hanım bu bayram devrimciliğine ve sekülerliğine taş bastı... Yanına, bir oturuşta 4/1 domuz yediğinin fotoğraflarını instagramda paylaşmasını görgüsüzlüğüne mi yoksa ergenliğine mi vereceğimizi bilemediğimiz eşini de aldı... "Nice bayramlara" deyiverdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Bey de bize gülüyor mu? 26 Eylül 2020 | 493 Okunma Eee, bugün kimi linç ediyoruz? 25 Eylül 2020 | 396 Okunma İsveç modeli ne sonuç verdi? 23 Eylül 2020 | 446 Okunma Twitter Adalet Sarayı 21 Eylül 2020 | 405 Okunma Hayırlı evlat Mustafa değilmiş 20 Eylül 2020 | 1.801 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum