Seçim iki bayram arasına denk gelirse...

Gündemin tosbağa hızıyla aktığı bayram günleri çalışan meslektaşlarımızın imdadına yetişen en klişe haber konusu siyasilerin o gün ne yaptığıdır. Geyik arife gününden başlar...

Meclis'teki siyasi parti gruplarının kız istemeye gider gibi edasıyla birbirlerine yaptıkları ziyaretler. Çiçeğin ve "çikolatanın" sunumu sırasında verilen pozlar. Yapılan soğuk espriler her şeye rağmen izlenir.
Bu sene İstanbul seçimleri iki bayram arasına denk geldiği için mevzu sürdürülmeye daha müsait.
Ayrıntılara gelince...

***

Geçen senekinin aksine "Şeker Bayramınız kutlu olsun" mesajlarına CHP'li siyasiler bile ilgi göstermiyor. "Şeker Bayramınız mübarek olsun" türünden deneysel lüzumsuzluklara halen tek tük rastlansa da maşallah, "Ramazanlar", "Mübarekler" daha sık işitiliyor.
31 Mart öncesi hiç ortalıkta görünmediği halde Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını bizzat alan Canan Kaftancıoğlu bile bir günlüğüne "legaliteye" döndü.
Geçtiğimiz senelerde Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'yi "Atılmadık bir ramazan tebrik mesajı kalmıştı" tweetiyle protesto eden Canan Hanım bu bayram devrimciliğine ve sekülerliğine taş bastı... Yanına, bir oturuşta 4/1 domuz yediğinin fotoğraflarını instagramda paylaşmasını görgüsüzlüğüne mi yoksa ergenliğine mi vereceğimizi bilemediğimiz eşini de aldı... "Nice bayramlara" deyiverdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ve S-400’ler gelir! 13 Temmuz 2019 | 2.192 Okunma İnsanlık için küçük CHP için büyük bir adım 12 Temmuz 2019 | 2.805 Okunma Çocukluk hastalığı 10 Temmuz 2019 | 2.176 Okunma Adeta soykırım! 08 Temmuz 2019 | 3.257 Okunma İktidar korkusu 07 Temmuz 2019 | 2.278 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum