Seçil Erzan davasında mağdur yok gibi

Türkiye bir haftadır futbol camiasının ünlülerinden yüksek kâr vaadiyle milyon dolarlar topladığı ve geri ödemediği iddia edilen Seçil Erzan vakasını konuşuyor. Hakkında 216 yıl hapis istenen Erzan...

Türkiye bir haftadır futbol camiasının ünlülerinden yüksek kâr vaadiyle milyon dolarlar topladığı ve geri ödemediği iddia edilen Seçil Erzan vakasını konuşuyor.
Hakkında 216 yıl hapis istenen Erzan suçlu, para verenlerse peşinen mağdur ilan edildi. Ama düğmeleri baştan yanlış ilikliyoruz gibi.
Zira, basında aksini iddia edenler olsa da Milli Takım'ı çalıştıran, dünyanın en önemli takımlarında forma giyen bu isimlerin tıbben geri zekâlı olduklarını düşünemeyiz. Resmi dolar faizi belliyken, kendilerine astronomik kârlar teklif edilmesinin yasadışı olduğunu bilmiyor olamazlar ya.
Bavullara, siyah naylon poşetlere koydukları milyon dolarları pastane köşelerinde "elden" vermeleri bunun en net kanıtı.
Öyle ya, keşke sorsa da kimsenin zaten "Nereden buldun?" dediği de yok.
Öyleyse "vergisini ödediğin, temiz paranı" yangından mal kaçırır gibi dekontsuz, belgesiz elin kadınına teslim etmenin sebebi ne?
En azından Emre Belözoğlu ve Volkan Bahçekapılı, bankada teslim ettikleri paralarına karşılık bir değil, iki imzalı dekont...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biraz da diğer belediyeler ölsün Ekrem Bey! 23 Şubat 2024 | 363 Okunma DEM’in İstanbul başvurusu niye mesele edildi? 21 Şubat 2024 | 2.622 Okunma Nişestend u goftend u ber-hastend 19 Şubat 2024 | 612 Okunma Esenyurt’ta bir oy DEM’e bir oy İmamoğlu’na formülü 18 Şubat 2024 | 798 Okunma Putin, Navalni’yi niye öldürsün? 17 Şubat 2024 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar