Putin, Navalni’yi niye öldürsün?

Rus muhalif Aleksey Navalni'nin cezaevinde öldüğü haberi dünya gündemine bomba gibi düştü. Rus cezaevi yetkilileri, Navalni'nin yürüyüş yaptıktan sonra rahatsızlandığını ve bilincini kaybettiğini...

Rus muhalif Aleksey Navalni'nin cezaevinde öldüğü haberi dünya gündemine bomba gibi düştü.
Rus cezaevi yetkilileri, Navalni'nin yürüyüş yaptıktan sonra rahatsızlandığını ve bilincini kaybettiğini, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak öldüğünü duyurdu. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov da soruşturmanın sürdüğünü ve Putin'in bilgilendirildiğini açıkladı.
48 yaşındaki Navalni'nin ölüm haberi Beyaz Saray, Avrupa Birliği, NATO ve Avrupalı liderler tarafından şiddetle kınandı. Tüm açıklamalarda fail olarak Putin'e işaret ediliyor.
Zira Navalni sıkı bir Putin karşıtıydı. Arkasında çok açık Batı desteği vardı. Sinir gazı zehirlenmesi nedeniyle Almanya'da tedavi gördükten sonra Moskova'ya dönmüş, "aşırıcılık" suçlamasıyla yargılandığı davada 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ücra bir bölgedeki cezaevinde hapis yatıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vay be tuvalet kâğıdı bile var! 17 Nisan 2024 | 1.480 Okunma İran sineması 15 Nisan 2024 | 1.003 Okunma CHP’ye kazandıran medya da bu mu? 14 Nisan 2024 | 579 Okunma CHP kazanmayı öğrendi mi? 13 Nisan 2024 | 637 Okunma Meydanları doldurmazsan doldururlar 12 Nisan 2024 | 755 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar