Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş!

Sosyal medya ve internet sitelerinde bir video geziyor. "İçimizdeki ahmaklar, geri zekâlılar izlesin" notuyla elden ele yayılıyor.

Sosyal medya ve internet sitelerinde bir video geziyor. "İçimizdeki ahmaklar, geri zekâlılar izlesin" notuyla elden ele yayılıyor.

Videoyu ABD'li bir doktor çekmiş. Nefes darlığı çekerek ölmenin nasıl bir his olduğunu anlatıyor. Ön kamerasından (selfie usulü) çekim yaptığı telefonunu ileri geri hareket ettirerek ölüm anında ışığı ve sesi nasıl algılayacağımızı canlandırıyor aklınca.

Klostrofobik, rahatsız edici bir görüntü. Zaten haber diye bu görüntüleri okurlarına ulaştıran BBC Türkçe gibi siteler, videoyu tıklamadan önce "pornografi" düzeyiyle ilgili uyarı koyuyorlar.

Auteur yönetmenler arasında ilk sırada saydığım cesur Hitchcock bile ölümü anlatırken bu kadarına cesaret edememişti!

Psycho filmindeki o meşhur duşta cinayet sahnesini bilirsiniz... Aykırı yönetmenimiz bile, filmin bu sahneden dolayı denetime takılmaması için senaryoda değişikliğe gitmek zorunda kalmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özdağ mı yalan söyledi Davutoğlu mu? 18 Ocak 2021 | 1.307 Okunma Bedduayı bırakın, şu tezgâhı bir anlatın 17 Ocak 2021 | 708 Okunma Aşı da geldi salın bizi artık 16 Ocak 2021 | 336 Okunma Trump darbe yapacak diye diye... 15 Ocak 2021 | 200 Okunma Adnan Oktar, kediciklere kaç yıl sonra kavuşacak? 13 Ocak 2021 | 338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar