Muharrem Bey’i Amerika’dan kim aradı?

Bir televizyon programına bağlanan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce şunları söyledi: "... Gülen'i getireceğimizi söyledim. Amerikalılar beni aradı, Fetullah Gülen'in iadesi için usulüne uygun bir...

Bir televizyon programına bağlanan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce şunları söyledi:
"... Gülen'i getireceğimizi söyledim.
Amerikalılar beni aradı, Fetullah Gülen'in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler.
Buradan Sayın Cumhurbaşkanı'na soruyorum: Fetullah Gülen'in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmış mı?"
İnce'nin sorusunun cevabını merak edeniniz var mı bilmiyorum.
Zira Fetullah'ın iadesinin ilk gündeme geldiği günlerde, "farklı bir şey" söylemek isteyenlerin ekranlarda dile getirdiği bu tarz iddialara verilemeyen cevap kalmadı.
Ama yine de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeniden ısıtılan soruya yanıt verdi:
"Gülen'i iade talebi, ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygundur. Terörist başı Gülen'in iade için geçici tutuklanması ve iade taleplerinde bir eksiklik ya da yanlışlık yoktur." Muharrem Bey, daha ziyade FETÖ'ye karşı "tarafsız" kalabilenlerin ağzından duyduğumuz bu bayat sorusuna en yetkili ağızlardan epeyce doyurucu cevap aldı.
Şimdi cevap verme sırası kendisinde.
1- ABD'den kendisini arayanlar kim? Dışişleri ya da CIA yetkilileri mi? Yoksa sürekli ters manyel yapan FETÖ'cüler mi?
2- İnce'nin "gizli tanığı," 15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyen genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iadenin gerçekleşmemesindeki etkisinden de bahsetmiş mi?
Öyle ya, Kılıçdaroğlu darbeye "oyun" diyerek iadeye karşı mücadele eden FETÖ avukatlarına ve onu kollayan CIA'ya, FBI'ya epeyce argüman sağlamıştı.
Yapmayın Muharrem Bey. Bu tarzda devam edersiniz, seçmenin sizi Meral Hanım'ın alternatifi değil, "erkek kopyası" olarak görmesine engel olamazsınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolu mudur boş mudur? 04 Aralık 2020 | 110 Okunma Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 888 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 290 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.294 Okunma Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar? 28 Kasım 2020 | 354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar