Muhalefetin sefaleti

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'un bugünkü (18.05.2022)''Muhalefetin sefaleti'' başlıklı yazısı.

Dün İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu partililerle eylemdeydi... Atatürk Havalimanı'nın yerine millet bahçesi yapılmasın diye haykırıyordu.
Ne var ki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2018 yılında CNN Türk'e verdiği röportajda Kaftancıoğlu'nun "ihanet" dediği projeyi dört elle sahiplenmişti...
Atatürk Havalimanı'nın yerine millet bahçesi yapılması projesinin kendisine ait olduğunu, planları bile hazırladıklarını söylemişti. Hatta hükümetin telefonlarını dinleyip projeyi kendisinden çaldığını bile iddia etmişti.

2013 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projesini söyleyince, "Ciddi misiniz Sayın Başbakanım. Yani orada konut monut olmayacak mı? Allah razı olsun. Söz mü? Siz verirseniz tamamdır" diyerek çocuksu heyecanını gizlemeyen Fatih Altaylı dün şu satırları yazmıştı:
"İyi de perşembenin gelişi çarşambadan belli iken siz neredeydiniz! Niye daha önceden kıyameti koparmadınız? Niye aylar, haftalar öncesinden bunu engellemeye çalışmadınız!"
Evet, ağaç bahanesiyle şehirlerin yakılıp yıkılmasına alkış tutan çevreler bu kez park yapılmaması için "intifadaya" çağırıyorlar... Yine saçmalıyorlar, kendilerini inkâr ediyor, hepimizi de aptal yerine koyuyorlar.
Bir yandan da Kemal Bey'in cumartesi günü Maltepe'de düzenleyeceği "Kaftancıoğlu konulu" mitingi için bir gerginlik malzemesi arıyorlar.
Ne var ki hükümet cephesi net konuşuyor...
Dün A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'e konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu alana 132 bin fidan dikileceğini, hiçbir şekilde imara açılmayacağını, ticari ünite yapılmayacağını söyledi. Bu alanda konserin yapılacağını ve bir pistin de açık kalacağını açıkladı.
Geriye ne kalıyor?..
"Atatürk'ün ismini kentten siliyorlar" diyerek insanların kafasını karıştırmak.
İstanbul'a Central Park misali dev bir yeşil alan kazandırarak tarihe geçecek olan hükümetin yerinde olsam, parkın adını "Atatürk Millet Bahçesi" koyardım.
Sonra oturur, Atatürk'le aldatarak yolunu bulanların halini seyreylerdim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu da yaz gribi, korkmayın 06 Temmuz 2022 | 966 Okunma Cumhurbaşkanı adayının eşgali 04 Temmuz 2022 | 1.151 Okunma Yalakalığın kitabını yazıyorlar 03 Temmuz 2022 | 508 Okunma Madrid’de hayat 02 Temmuz 2022 | 397 Okunma Erdoğan’ın yüzü gülüyor 01 Temmuz 2022 | 1.031 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar