Linç varsa gerçeğin hiç önemi yok

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'un bugünkü (09.12.2022)''Linç varsa gerçeğin hiç önemi yok'' başlıklı yazısı.

Kamuoyu, 6 yaşında evlendirildiğini iddia edilen H.K.G. isimli bir kadının hikâyesiyle infial halinde.
Bildiğiniz üzere her şey Birgün gazetesindeki H.K.G.'nin gelinlikle çekilmiş fotoğrafının da kullanıldığı haber üzerine başladı...
Sokakta gösteriler yapılıyor. Muhalefet vekilleri de, Aile Bakanı başta olmak üzere AK Partili yöneticiler de olayı sırayla kınıyorlar.
Ahmet Hakan'ın dün yazdıkları da medyadaki genel havayı özetliyor:
"İsmailağa'ya yakın vakfın başkanı olan bir adamın 6 yaşındaki kız çocuğunu 29 yaşındaki bir adamla evlendirdiğini öğrendiğim andan itibaren... Sürekli, 'Böyle bir olay nasıl olabilmiş? Bu nasıl vakıf? Bu adam nasıl İslami çevrelerin içinde barınabilmiş?' diye hayretler içindeyim."
Evet, iddianame henüz kabul edilmiş olsa da davayla ilgili hüküm yine peşinen verilmiş durumda. Herkes kendince bir yere bağlıyor, mesajını veriyor.
Peki ya suçlanan tarafın itirazları, söyledikleri?
H.K.G.'yi 6 yaşında evlendirmekle itham edilen baba Y.S.G. "Kızım medeni kanunun reşit saydığı yaşta evlenmiştir" diyor. H.K.G.'nin kız kardeşleri, medyada yer alan gelinlikli fotoğraflardan kendilerinin de çektirdiğini söylüyorlar. Hafızlık törenlerinde kız çocukları için böyle bir gelenek varmış sanırım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akkuyu projesini kim niye durdurmak ister? 05 Şubat 2023 | 2.733 Okunma İmamoğlu’nun yolu 04 Şubat 2023 | 4.552 Okunma AYM seçimlerini muhalefet mi kazandı? 03 Şubat 2023 | 6.192 Okunma Bırakın aferin demeyi adamı öperler bile Ali Bey 01 Şubat 2023 | 1.488 Okunma Kılıçdaroğlu her geçen gün kontrolü kaybediyor 30 Ocak 2023 | 1.270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar