Konyalı mı Japonyalı mı?

FETÖ dindarlar için neyse PKK da Kürtler için odur. İmam rolünde sahneye çıkan Fetullahçılar nasıl, muhafazakârların ve dindarların yıllar içinde biriktirdikleri değerlerine "takiye" yaftası iliştirilmesine yol açmışlarsa...

Apocular da benzer şekilde, Kürtlerin Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri süre gelen mağduriyetlerini telafi etmeye yönelik her girişimin "bölücülüğe" eşitlenmesine neden oldular.
Sonuçta her iki organizasyon da ulus devletin kuruluşundan beri çevrede tutulan Kürtleri ve dindarları düşük yoğunluklu ancak sürekli şekilde kriminalize etme işlevi gördüler.
Demokratik sorunları müzminleştirerek istismara açık hale getirdiler.
İnsanları taraflara bölerek, kutuplaştırdılar, sertleştirdiler...

***

Doğrudur... Bir kuşak Abdullah Öcalan'ı yakalayıp uçakla memlekete getiren kahramanların hikâyeleriyle büyüdü... Hatta APO'nun Türkiye getirilmesi, Ecevit'i emeklilik günlerinde yine Karaoğlan yapıp iktidara taşıdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Altan’ı FETÖ’nün elinden kurtarın! 17 Kasım 2019 | 2.897 Okunma Azıcık özgüvenin kime ne zararı olur? 16 Kasım 2019 | 2.470 Okunma Patron Kim? 15 Kasım 2019 | 2.448 Okunma Atatürk’e benzemek suç mu kardeşim! 13 Kasım 2019 | 2.580 Okunma Kimi kimden koruyorsunuz? 11 Kasım 2019 | 2.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar