Konyalı mı Japonyalı mı?

FETÖ dindarlar için neyse PKK da Kürtler için odur. İmam rolünde sahneye çıkan Fetullahçılar nasıl, muhafazakârların ve dindarların yıllar içinde biriktirdikleri değerlerine "takiye" yaftası iliştirilmesine yol açmışlarsa...

Apocular da benzer şekilde, Kürtlerin Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri süre gelen mağduriyetlerini telafi etmeye yönelik her girişimin "bölücülüğe" eşitlenmesine neden oldular.
Sonuçta her iki organizasyon da ulus devletin kuruluşundan beri çevrede tutulan Kürtleri ve dindarları düşük yoğunluklu ancak sürekli şekilde kriminalize etme işlevi gördüler.
Demokratik sorunları müzminleştirerek istismara açık hale getirdiler.
İnsanları taraflara bölerek, kutuplaştırdılar, sertleştirdiler...

***

Doğrudur... Bir kuşak Abdullah Öcalan'ı yakalayıp uçakla memlekete getiren kahramanların hikâyeleriyle büyüdü... Hatta APO'nun Türkiye getirilmesi, Ecevit'i emeklilik günlerinde yine Karaoğlan yapıp iktidara taşıdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En kritik son hafta! 28 Ekim 2020 | 214 Okunma Sizi çok Fransız gördüm! 26 Ekim 2020 | 1.550 Okunma Ah şu mektepler olmasa... 25 Ekim 2020 | 237 Okunma Batı’ya anahtar teslim Türkiye vaadiyle seçim kazanılır mı? 24 Ekim 2020 | 471 Okunma Trump, Biden’ı paçasından fena yakaladı 23 Ekim 2020 | 518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar