Kim korkar Adil Öksüz’ün yakalanmasından?

15 Temmuz'un askeri darbesinin kilit isimlerinden Adil Öksüz o gece yakalanmasına rağmen serbest bırakıldı. Bu skandalın altına imza atan eski hâkim Çetin Sönmez FETÖ itirafçısı oldu. Ancak Öksüz'ü...

15 Temmuz'un askeri darbesinin kilit isimlerinden Adil Öksüz o gece yakalanmasına rağmen serbest bırakıldı. Bu skandalın altına imza atan eski hâkim Çetin Sönmez FETÖ itirafçısı oldu. Ancak Öksüz'ü bu nedenle değil, "hukuki gerekçelerle" bıraktığını söyledi... Yersek.
O gün bugündür Öksüz'ün nerede olduğuna dair çok çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Muhtemeldir devlet, yabancı bir ülkede olduğu sanılan Öksüz'ün kuyruğunu yakaladı.
Dün Sözcü gazetesinin manşetiyle Öksüz konusu yeniden gündeme geldi.
İyi Parti (İP) Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın sözlerini manşetine taşıyan gazetede şu ifadeler ye aldı:
"Seçime 15 gün kala Adil Öksüz'ü yakalayıp iftira attıracaklar!"
Evet, Saygı Öztürk'e konuşan Aydın'ın açıklaması adeta itiraf gibi...
Peki, İP Adil Öksüz'ün yakalanmasında niçin kaygılanır hale geldi? Ya da şöyle soralım; neyin önünü almaya çalışıyorlar?
Muhtemelen, partilerinin iletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık'ın geçtiğimiz günlerde FETÖ soruşturmasından gözaltına alınması paniklemelerine neden oldu. Zira günlerdir konuyla günlerdir partide ağzını açan yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tank palet diye diye... 05 Aralık 2020 | 357 Okunma Dolu mudur boş mudur? 04 Aralık 2020 | 245 Okunma Niye hasta oluyorsunuz lan sayın vatandaş! 02 Aralık 2020 | 889 Okunma Korona basını 30 Kasım 2020 | 291 Okunma Dijital faşizme karşı omuz omuza! 29 Kasım 2020 | 1.296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar