Kim korkar Adil Öksüz’ün yakalanmasından?

15 Temmuz'un askeri darbesinin kilit isimlerinden Adil Öksüz o gece yakalanmasına rağmen serbest bırakıldı. Bu skandalın altına imza atan eski hâkim Çetin Sönmez FETÖ itirafçısı oldu. Ancak Öksüz'ü...

15 Temmuz'un askeri darbesinin kilit isimlerinden Adil Öksüz o gece yakalanmasına rağmen serbest bırakıldı. Bu skandalın altına imza atan eski hâkim Çetin Sönmez FETÖ itirafçısı oldu. Ancak Öksüz'ü bu nedenle değil, "hukuki gerekçelerle" bıraktığını söyledi... Yersek.
O gün bugündür Öksüz'ün nerede olduğuna dair çok çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Muhtemeldir devlet, yabancı bir ülkede olduğu sanılan Öksüz'ün kuyruğunu yakaladı.
Dün Sözcü gazetesinin manşetiyle Öksüz konusu yeniden gündeme geldi.
İyi Parti (İP) Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın sözlerini manşetine taşıyan gazetede şu ifadeler ye aldı:
"Seçime 15 gün kala Adil Öksüz'ü yakalayıp iftira attıracaklar!"
Evet, Saygı Öztürk'e konuşan Aydın'ın açıklaması adeta itiraf gibi...
Peki, İP Adil Öksüz'ün yakalanmasında niçin kaygılanır hale geldi? Ya da şöyle soralım; neyin önünü almaya çalışıyorlar?
Muhtemelen, partilerinin iletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık'ın geçtiğimiz günlerde FETÖ soruşturmasından gözaltına alınması paniklemelerine neden oldu. Zira günlerdir konuyla günlerdir partide ağzını açan yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir mevsimsel grip uğruna ya Rab ne hayatlar kayıyor... 06 Aralık 2021 | 462 Okunma Adaletin bu mu Barolar Birliği? 05 Aralık 2021 | 962 Okunma Ahmet Hakan mı yoksa Bülent Arınç mı daha profesyonel... 03 Aralık 2021 | 3.658 Okunma Tamam da abi kim yapıyor bunu? 01 Aralık 2021 | 3.550 Okunma Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar