Kantarın topuzu kaçarsa ters kelepçe ters teper

Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yoğunlaşan mafya operasyonlarında azılı suçlulara ters kelepçe takılması gibi uygulamalar göze çarpıyor. Mafya özentiliğinin körüklendiği...

Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yoğunlaşan mafya operasyonlarında azılı suçlulara ters kelepçe takılması gibi uygulamalar göze çarpıyor.
Mafya özentiliğinin körüklendiği, ahlaksız heriflerin çoluğa çocuğa rol model olarak sunulduğu bir dönemde verilen mesajın kamu çıkarına olduğunu düşünüyorum.
Zorbalığın, arkana bazı güçler alıp insanları ezmenin itibarlı bir pozsiyon olmadığının, bu kişilerin resmi yetkililerce kollanmadıklarının göze sokulması faydalı.Kanunlar da zaten kolluğa zanlıyı tehlikesine göre yakalama, tutuklama konusunda takdir yetkisi tanıyor. Hukuksuz bir durum yok.
Ne var ki sosyal medyada başlayan tartışmalar üzerine, "dine laf söyleyen twit attı", "Laikliği eleştirerek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyük Musk, küçük düşünme 29 Kasım 2023 | 449 Okunma Erdoğan hep tek kale mi oynayacak? 27 Kasım 2023 | 685 Okunma Mesele Seçil Erzan’dan ibaret değil 26 Kasım 2023 | 1.077 Okunma Mossad ateşkesi İrlanda’da değerlendiriyor 25 Kasım 2023 | 505 Okunma Fatih Terim, Arda Turan, Seçil Erzan olayına dair kafamdaki 3 soru 24 Kasım 2023 | 4.017 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar