İsveç modeli ne sonuç verdi?

Pandeminin başlarında bütün ülkeler sorgusuz sualsiz izolasyon tedbirlerine başvururken İsveç'in "sürü bağışıklığı" deyip sürüden ayrılması "barbarlık" olarak değerlendiriliyordu.

Pandeminin başlarında bütün ülkeler sorgusuz sualsiz izolasyon tedbirlerine başvururken İsveç'in "sürü bağışıklığı" deyip sürüden ayrılması "barbarlık" olarak değerlendiriliyordu.

O günlerde, insanların virüsten korunmak için pencerelerine tahta çaktığı Çin'de yolda krizgeçirerek feci şekilde can veren (güya)koronalıların görüntüleri geliyordu... İsveç'in korona virüsüyle mücadelesinin yüzü haline gelenHalk Sağlığı Kurumu Başkanı ve epidemiyolojiuzmanı Anders Tegnell'se çok sakindi.

Birkaç günde Wuhan'dan New York'a ulaştığı söylenen bir virüs eğer evinizin önüne kadar gelmişse ondan içeri kapanarak ya da maske takarak korunamayacağınızı söyleyen Tegnell'e göre, sınırların kapatılması bilimsel değil siyasi bir karardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu dünyadan Markar geçti 19 Ekim 2020 | 609 Okunma Fenasi ana haber 17 Ekim 2020 | 767 Okunma Ne âlâ dümen ama! 16 Ekim 2020 | 198 Okunma Bırak dağınık kalsın! 14 Ekim 2020 | 233 Okunma Greta’nın nefreti mi Taliban’ın sevgisi mi? 12 Ekim 2020 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar