İsveç modeli ne sonuç verdi?

Pandeminin başlarında bütün ülkeler sorgusuz sualsiz izolasyon tedbirlerine başvururken İsveç'in "sürü bağışıklığı" deyip sürüden ayrılması "barbarlık" olarak değerlendiriliyordu.

Pandeminin başlarında bütün ülkeler sorgusuz sualsiz izolasyon tedbirlerine başvururken İsveç'in "sürü bağışıklığı" deyip sürüden ayrılması "barbarlık" olarak değerlendiriliyordu.

O günlerde, insanların virüsten korunmak için pencerelerine tahta çaktığı Çin'de yolda krizgeçirerek feci şekilde can veren (güya)koronalıların görüntüleri geliyordu... İsveç'in korona virüsüyle mücadelesinin yüzü haline gelenHalk Sağlığı Kurumu Başkanı ve epidemiyolojiuzmanı Anders Tegnell'se çok sakindi.

Birkaç günde Wuhan'dan New York'a ulaştığı söylenen bir virüs eğer evinizin önüne kadar gelmişse ondan içeri kapanarak ya da maske takarak korunamayacağınızı söyleyen Tegnell'e göre, sınırların kapatılması bilimsel değil siyasi bir karardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Maske sapığımız eksikti 26 Kasım 2021 | 370 Okunma Gerçek çıkmayan komplo teorisi kaldı mı? 24 Kasım 2021 | 2.860 Okunma Bir muhalefet azıcık da mı umut vermez arkadaş 22 Kasım 2021 | 554 Okunma Durmuş Yılmaz ve arkadaşları kimi silkelediler? 21 Kasım 2021 | 988 Okunma ‘Hükümete yakın kaynakların’ yüzünü gören cennetlik 20 Kasım 2021 | 615 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar