İnternete de mi RTÜK?

RTÜK şimdi de Erman Toroğlu'nun bir terör saldırısı üzerine yaptığı yorum nedeniyle Aspor'a kestiği cezayla gündemde. Bu, çalıştığım gruba yönelik kaçıncı ceza sayamadım...

RTÜK şimdi de Erman Toroğlu'nun bir terör saldırısı üzerine yaptığı yorum nedeniyle Aspor'a kestiği cezayla gündemde.
Bu, çalıştığım gruba yönelik kaçıncı ceza sayamadım, gerisini siz hesap edin.
Sabah'tan Fahrettin Altun dün köşesinde mevzuya dair tüm çarpıklıkları bir bir anlatmıştı.
Bense, her televizyoncu gibi kılıcını ensesinde hissettiğim kurumsal Demokles'le ilgili başka bir tartışmaya değinmek istiyorum.
Zira RTÜK'ün internet denetimi yapacağına dair iddialar ayyuka çıkmış durumda.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da geçtiğimiz günlerde onunla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:
"Televizyon yayıncılığında normal olan her şeyin internet yayıncılığında da yapılabilmesini istiyoruz. Bunun dışında bir yanlışlık varsa elbette o yanlışlığa müdahale edilmesi gerekir. Getirilen düzenlemenin amacı budur."
Lafı dolandırmadan söyleyeceğim bu zamanda eski çağa ait bir kurumun interneti düzenlemesi ya da denetlemesi düşünülemez.
Kaldı ki vpn'in bininin bir para olduğu düşünülünce, zaten RTÜK istese de bunu yapamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medyada herkes eşittir ama bazıları daha eşittir 30 Mayıs 2020 | 1.466 Okunma İkinci dalgayı beklerken... 29 Mayıs 2020 | 1.956 Okunma Muhalefet erken seçim istiyor mu? 27 Mayıs 2020 | 2.575 Okunma Geçmişi gelecek diye beklemek 25 Mayıs 2020 | 2.561 Okunma Bu işte bir yanlışlık yok mu? 24 Mayıs 2020 | 772 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar